تبلیغات
قرص ترامادول|عوارض ترامادول|ترک ترامادول|ترک اعتیاد|قرص دراگون - داروی گیاهی ترک اعتیاد !! گیاهانی که خود مشکل را پیجیده تر می کند.

قرص ترامادول|عوارض ترامادول|ترک ترامادول|ترک اعتیاد|قرص دراگون

کلینیک روانشناسی و مشاوره ندای آرامش (امیر شیرین زاده) - تلفن کلینیک: 09128490944 - 22321052-021


احتمالاً شما نیز شاهد تبلیغات عجیب و غریب در خصوص ترک اعتیاد بوده اید. عده ای از عطاری های سودجو که قرص هایی همانند دتا، دراگون و یا کپسول نارنجی را می فروشند و با کسب سود کلان، مشکلات مردم و معتادین را بیشتر و شدید تر می کنند. در این نوشتار به بررسی پدیده به اصطلاح "ترک اعتیاد گیاهی " پرداخته ام .
آیا عطاری ها مجاز به فروش داروهای ترک اعتیاد هستند؟
تمامی مراجع نظارتی به طور مداوم تایید می کنند که عطاری ها دانش و علم کافی را از این موضوع ندارند و اجازه فروش هیچگونه دارو تحت عنوان پزشکی و یا گیاهی را درباره مشکل اعتیاد ندارند. 
داروهای ترک اعتیاد عطاری ها چگونه ساخته می شود؟
در مورد نحوه ساختن و اینکه دقیقاً چه موادی در درون کپسول های ترک اعتیاد به اصطلاح گیاهی وجود دارد، نمی توان نظر دقیقی داد. این داروها دست ساز هستند و از دکانی به دکان دیگر تفاوت دارند. در چندین پژوهشی که توسط مراکز مختلف صورت گرفته است ، همگی تاکید کرده اند که داروهای ترک اعتیادی گیاهی خود دارای مقادیر زیاد و متفاوتی از ترامادول، دیفنوکسیلات، و .. می باشد.
متاسفانه برخی از داروخانه با خرید کپسول های خالی، آن را با قرص های پودر شده مخدری مانند ترامادل، بایومادل، کدیین ها، و ... پر می کنند و با قاطی کردن این فرمول دست ساز با پودر زیره، آویشن و یا ... به آن داروی گیاهی ترک اعتیاد می گویند. 
در موارد بسیاری افراد دچار اعتیاد به داروهای گیاهی ترک اعتیاد می شوند و عوارض جبران ناپذیر آن را متحمل می شوند.
قرص دتا هندی چیست؟ قرص دراگون چیست؟ کپسول ترک اعتیاد نارنجی چیست؟ آیا به وسیله آن می توان ترک کرد؟
به وسیله هیچ قرص و یا داروی به اصطلاح گیاهی نمی توان اعتیاد را ترک کرد. در واقع افراد با مصرف کننده با مصرف ماده ای جدید، مصرف خود را شدید تر و بدن خود را بیشتر تخریب می کنند. تاکنون حتی یک مورد، تکرار می کنم ، حتی یک مورد هم ترک اعتیاد گیاهی موفق شاهد نبوده ام . قرص دتا یا دراگون نیز از داروهای رایح در عطاری هاست که خود کاملاً مخدر است. 
قرص دراگون و یا دتا در هیچ کجای دنیا مجوز فروش ندارد. لطفاً اعتیاد در این خصوص را جدی بگیرید.
اگر عطاری ها مجاز به فروش داروهای ترک اعتیاد نیستند، پس چرا کسی با آنها برخورد نمی کند؟
متاسفانه برخوردهای صورت گرفته تا کنون موفقیت امیز نبوده است. اما اتحادیه های مربوطه و سازمانهای بهداشتی ، بارها و بارها در مورد اعتیاد شدید و اثرات زیان بار قرص های ترک اعتیاد در عطاری ها هشدار داده اند. 
 اگر بخواهیم واقع بین باشیم، مشکلی پیچیده مانند اعتیاد را نمی توان با زیره و هل و گل گاور زبان و ... حل کرد. 
پس چگونه باید اعتیاد را ترک کنم؟
اولین و مهم ترین رکن برای ترک هر گونه اعتیادی، درک و بینش در این باره است که اعتیاد یک عامل چند بعدی می باشد. لذا تنها با ترک جسمی، و خماری پس دادن نمی توان به نتیجه رسید. علتی که تقریباً تمامی افراد پس از ترک اعتیاد جسمی و خماری پس دادن ، به مصرف مواد مخدر باز می گردند، همین عامل است.آنها جنبه روانی و ذهنی اعتیاد را در نظر نمی گیرند. شاید بتوان عده کرد که مشکل اعتیاد بیشتر روانی است تا جسمی.
 در ترک مواد مخدر باید بر روی روان و ذهن کار کرد. علت وسوسه و مصرف مجدد مواد مخدر مشکلات ذهنی و روانی فرد می باشد.
برای داشتن ترک اعتیادی موفق لازم است تمامی شرایط فرد از منظر روانی بررسی شود تا بهترین راه حل پیدا شود. همچنین از آنجایی که بیشترین عامل مصرف مجدد ، روانی است باید تمامی موارد ذهنی و روانی بررسی و تکنیک های برخورد با این مشکل به فرد آموزش داده شود.

طبقه بندی: مقالات،
برچسب ها:داروی گیاهی ترک اعتیاد،

تمامی حقوق برای دکتر شیرین زاده محفوظ است.

درباره وب

امیر شیرین زاده، روانشناس و مشاور - درمانگر غیر دارویی سوء مصرف مواد مخدر از مرکز ملی مطالعات اعتیاد ( M.M.T ) و مدرس دوره های مهارتهای زندگی (Life Skills) از مرکز مشاوره دانشگاه تهران.
فارغ التحصیل روانشناسی و مشاوره از دانشگاه علوم تحقیقات تهران.
درمان اعتیاد مصرفی
درمان اعتیاد رفتاری مانند اعتیاد به خودارضایی، رابطه جنسی و ...
مشاوره پیش از ازدواج
حل اختلافات زوجین
درمان مشکلات جنسی (زودانزالی، اعتیاد به خودارضایی، فیتیش و ...)
مشاوره فردی
مشکلات نوجوانان
درمان افسردگی و اضطراب
مشکلات مرتبط با وسوسه مواد مخدر
بررسی همجنسگرایی، ترنسکشوال و ...
شکست عاطفی و .....
تلفن منشی جهت اخذ وقت :09128490944
تلفن مرکز مشاوره پنجره زندگی: 22321052