تبلیغات
قرص ترامادول|عوارض ترامادول|ترک ترامادول|ترک اعتیاد|قرص دراگون - چگونه انزال زودرس را درمان کنیم؟

قرص ترامادول|عوارض ترامادول|ترک ترامادول|ترک اعتیاد|قرص دراگون

کلینیک روانشناسی و مشاوره ندای آرامش (امیر شیرین زاده) - تلفن کلینیک: 09128490944 - 22321052-021


تعاریف متفاوتی از انزال زودرس یا Premature Ejaculation ارایه شده است و به طور کلی تعریف جامعی که تمامی صاحب نظران و نظریه پردازان را حول خود جمع کند وجود ندارد. اما به چند تعریف رایج آن می پردازیم.
برخی از نظریه پردازان روانشناسی و سکسولوژیست، به انزال قبل از دخول را در یک رابطه جنسی زودانزالی می گویند. برخی دیگر به انزال بلافاصله پس از دخول و یا کمتر از یک دقیقه را زودانزالی یا PE تعریف کرده اند. 
همچنین در برخی از نظریه ها زمان را از مشکل حذف نموده اند و انزال زودرس را بر مبنای رضایت جنسی خود فرد عنوان کرده اند. برای مثال اگر فرد در یک دقیقه و یا کمتر از یک دقیقه انزال شود ولی رضایت جنسی از رابطه جنسی خود داشته باشد را بدون مشکل تلقی می کنند. 
در تعریف دیگر ذکر شده است که به انزال مرد قبل از زن ، انزال زودرس تلقی می شود. حال اگر مرد پس از چهار دقیقه بعد از دخول ارضا شود اما پارتنز او مدت زمان بیشتری تا ارگاسم لازم داشته باشد نیز صادق است. پس به چه چیزی انزال زودرس گفته می شود؟

چه فردی زود انزال است؟
مرد بدون خواست و اراده خود پیش از دخول ارضا شود.
فرد در بازه زمانی کوتاهی پس از دخول و پیش از همسر خود ارضا شود
پارتنر مقابل دیر انزال نباشد.
انزال زیر دو دقیقه باشد

آیا انزال زودرس درمان دارد؟
بله - انزال زودرس در بسیاری از موارد درمان قطعی دارد. این درمان با تکنیک های شناخت درمانی، کنترل هیجان و آموزشهای جنسی مرتبط با مشکل کاملاً قابل حل است. تا کنون تعداد زیادی از افراد دارای این مشکل درمان شده اند. اما لازم است دو نکته ضروری ذکر شود:

درمانهای مرتبط با زودارضایی در دو دسته قرار می گیرند. 
درمانهای موقت

درمانهای رفتاری شناختی و روانشناسی که در بیشتر موارد درمانهای دایمی می باشد.
همانطور که مشخص است درمانهای موقت درمانهایی هستند که در بازه زمانی کوتاهی صورت می گیرد و فرد مشکل را به طور موقت حل می کند. که ممکن است موفقیت آمیز باشد و یا با شکست روبه رو شود. مانند پرت کردن حواس خود موقع آمیزش، فشار نقطه خاصی از بدن، استفاده از انواع ژل های مخصوص، اسپری و ... . در برخی مواقع نیز دارو درمانی صورت می گیرد که این نیز نوعی درمان موقت می باشد. مشکلی که در تمامی این درمانهای موقت وجود دارد این است که در اصل مشکل را حل نمی کند بلکه آن را به طور موقت خنثی می کند. همچنین درمانهای موقت مشکلی که ایجاد می کند کاهش لذت فرد از رابطه جنسی و انزال است. داروهای بی حسی چه به صورت قرص و چه به صورت اسپری و ژل و کاندوم و ... همگی سبب کاهش لذت در فرد زودانزال می شود. در برخی از مواقع استفاده از این روش ها می تواند سبب مشکل نعوظ و یا سردمزاجی نیز شود. (علی الخصوص در برخی از درمانهای دارویی)
در صورتی که نیاز به حل مشکل به طور موقت دارید، می توانید از یکی از روشهای ذکر شده در بالا استفاده کنید.

درمان دایمی برای برطرف کردن انزال زودرس چیست؟
اما درمان دیگری که دایمی است درمانهای روانشناسی و به بیانی دیگر درمانهای شناختی رفتاری در بسیاری از مواقع مشکل را به طور کامل حل می کنند. در این درمان در بیشتر مواقع از دارو استفاده نمی شود. و سعی می شود با تحلیل های رفتاری فرد و آموزشهای لازم مشکل را برطرف کرد. برای استفاده از این روش با توجه به نیاز هر فرد، آموزش تکنیک های جنسی، هیجانی و رفتاری لازم و ضروری است. فرد می تواند پس از مدتی به طور کامل به انزال خود مسلط شود و مدت زمان انزال را تا چندین برابر به تاخیر بیاندازد.
با تشکر شیرین زاده

طبقه بندی: مقالات،
برچسب ها:انزال زودرس، درمان انزال زودرس، زودارضایی، زود انزال، زود ارضا، درمان زودانزالی، مشکلات جنسی،

تمامی حقوق برای دکتر شیرین زاده محفوظ است.

درباره وب

امیر شیرین زاده، روانشناس و مشاور - درمانگر غیر دارویی سوء مصرف مواد مخدر از مرکز ملی مطالعات اعتیاد ( M.M.T ) و مدرس دوره های مهارتهای زندگی (Life Skills) از مرکز مشاوره دانشگاه تهران.
فارغ التحصیل روانشناسی و مشاوره از دانشگاه علوم تحقیقات تهران.
درمان اعتیاد مصرفی
درمان اعتیاد رفتاری مانند اعتیاد به خودارضایی، رابطه جنسی و ...
مشاوره پیش از ازدواج
حل اختلافات زوجین
درمان مشکلات جنسی (زودانزالی، اعتیاد به خودارضایی، فیتیش و ...)
مشاوره فردی
مشکلات نوجوانان
درمان افسردگی و اضطراب
مشکلات مرتبط با وسوسه مواد مخدر
بررسی همجنسگرایی، ترنسکشوال و ...
شکست عاطفی و .....
تلفن منشی جهت اخذ وقت :09128490944
تلفن مرکز مشاوره پنجره زندگی: 22321052