تبلیغات
قرص ترامادول|عوارض ترامادول|ترک ترامادول|ترک اعتیاد|قرص دراگون - ترامادول چیست؟

قرص ترامادول|عوارض ترامادول|ترک ترامادول|ترک اعتیاد|قرص دراگون

کلینیک روانشناسی و مشاوره ندای آرامش (امیر شیرین زاده) - تلفن کلینیک: 09128490944 - 22321052-021


در پستی دیگر به مفصل درباره چیستی ترامادول نگارش کرده ام. ما از آنجایی که تعداد زیادی ایمیل یا تلفن در این خصوص وجود دارد، لازم دیدم ال دوباره به این سوال پاسخ دهم.

ترامادول چیست؟
ترامادول یک داروی صنعتی است که به اشکال مختلفی مانند قرص، کپسول و آمپول ساخته شده و در کشور وجود دارد. این دارو انواع مختلف ایرانی و خارجی دارد و در دوزهای 50 ،  100،  200 به فروش می رسد. از نظر قوانین دارویی، ترامادول دارویی است که تهیه و فروش آن بدون نسخه معتبر پزشک ممنوع و جرم تلقی می شود. 
متاسفانه در سالهای اخیر تعداد مصرف کنندگان ترامادول افزایش چشمگیری داشته است و برخی از داروخانه های سودجو اقدام به فروش بدون نسخه این دارو می کنند. همچنین در برخی از مناطق کشور، گزارش هایی از قاچاق این دارو نیز به گوش می رسد.
متاسفانه بسیاری از مصرف کنندگان این قرص آن را جزو مواد مخدر و اعتیاد آور نمی دانند . اما ترامادول هم دارای اعتیاد و وابستگی روحی و جسمی  می باشد . اعتیاد و وابستگی که به این قرص ایجاد می شود به مراتب شدید تر از اعتیاد به ماده مخدر تریاک می باشد. در نتیجه با قطع ناگهانیترامادول بعد از مصرف طولانی مدت آن ، علایم قطع مصرف مرفین در بدن ظاهر می گردد .

 از آنجا که استفاده طولانی مدت این دارو باعث کاهش اثرات سرخوشی آن میشود، معتاد به ترامادول برای رسیدن به حالت سرخوشی ناچاراَ میزان مصرف خود را بالا می برد .

این دارو چه کاربردی دارد؟
این دارو در اصل یک مسکن قوی می باشد که برای برخی از دردهای شدید و در برخی از مواقع خاص مورد استفاده قرار می گیرد. برای نمونه مصرف ترامادل در تصادف های شدید و یا در برخی از دردهای زایمانی استفاده می شود. در صورت تجویز ترامادول توسط پزشک، خطری شما را تهدید نمی کند. علت این امر آن است که پزشک با دوز بسیار پایین و در مدت بسیار کم این دارو را تجویز می کند. لذا بزرگترین مشکل در بازه مصرف سر خود و بدون نظارت پزشک می باشد.

ترامادول چه اثراتی در بدن دارد؟
ترامادول عوارض وحشتناک و جدی را به وجود می آورد که در پستی جداگانه در مورد عوارض آن نگاشته ایم. اما نکته قابل ذکر این است که ترامادول یک ماده اعتیاد آور است و سبب اعتیاد فرد می شود تا جایی که در بسیاری از مواقع فرد تمام زندگی خود را بخاطر مصرف این دارو از دست می دهد. 

در صورتی که متوجه شدیم کسی ترامادول مصرف می کند چکار کنیم؟
در صورتی که خود شما مصرف ترامادول دارید ، لازم است به یک رواشناس آشنا به حوزه اعتیاد مراجعه کنید. اگر خودتان شخصی را می شناسید که در زمینه رواشناسی اعتیاد تخصص داشته باشد به او مراجعه کنید و در غیر این صورت با تلفن های درج شده در سایت می توانید با ما ارتباط برقرار کنید. 
در صورتی که یکی از عزیزان شما دچار این مشکل شده است، عکی العمل آنی و لحظه ای نشان ندهید و پیش از آن برای بررسی شرایط و انجام مشورت اقدام کنید. 
توجه داشته باشید در بسیاری از مواقع انجام عکس العمل های اشتباه مشکل را چندین برابر و حتی غبر قابل حل می کند. 

طبقه بندی: پاسخ به سوالات، مقالات،
برچسب ها:عوارض قرص ترامادول،

تمامی حقوق برای دکتر شیرین زاده محفوظ است.

درباره وب

امیر شیرین زاده، روانشناس و مشاور - درمانگر غیر دارویی سوء مصرف مواد مخدر از مرکز ملی مطالعات اعتیاد ( M.M.T ) و مدرس دوره های مهارتهای زندگی (Life Skills) از مرکز مشاوره دانشگاه تهران.
فارغ التحصیل روانشناسی و مشاوره از دانشگاه علوم تحقیقات تهران.
درمان اعتیاد مصرفی
درمان اعتیاد رفتاری مانند اعتیاد به خودارضایی، رابطه جنسی و ...
مشاوره پیش از ازدواج
حل اختلافات زوجین
درمان مشکلات جنسی (زودانزالی، اعتیاد به خودارضایی، فیتیش و ...)
مشاوره فردی
مشکلات نوجوانان
درمان افسردگی و اضطراب
مشکلات مرتبط با وسوسه مواد مخدر
بررسی همجنسگرایی، ترنسکشوال و ...
شکست عاطفی و .....
تلفن منشی جهت اخذ وقت :09128490944
تلفن مرکز مشاوره پنجره زندگی: 22321052