تبلیغات
قرص ترامادول|عوارض ترامادول|ترک ترامادول|ترک اعتیاد|قرص دراگون - سوال: مصرف کننده تریاک با چندین بار ترک های متعدد

قرص ترامادول|عوارض ترامادول|ترک ترامادول|ترک اعتیاد|قرص دراگون

کلینیک روانشناسی و مشاوره ندای آرامش (امیر شیرین زاده) - تلفن کلینیک: 09128490944 - 22321052-021


 سوال : 
سلام. من براداری دارم از سال 85 داره تریاک مصرف میکنه البته تا جای که من اطلاع دارم . از اون سال ب بعد نزدیک به 8بار ترک کرده. چندین بار با همسرش و بردار کوچک تر از خودش درگیری داشته. خیلی زود عصبی میشود . حتی دیروز دوباره بعد از چند روز پاکی مصرف کرد و در اثر مصرف همه چیزش رو از دست داده. امشب هم من مطمئن شدم مصرف میکنه. چون داشت دنبال مواد میگشت اگر اشتباه نکنم مدت کوتاهی هم هست موقع حرف زدن دیگه نای حرف زدن نداره یعنی دندوناش از هم جدا نمیشه . که بتونه مطلب رو بیان کنه. الان با این توضیحاتی که دادم ی راه حل میخوام بدون این که کسی متوجه بشه کمک کنم تا ترک کنه. لطفا راهنمایی کنید.

پاسخ : 
 همانطور که پیش از این هم ذکر کردم، درمان اعتیاد دو مرحله کلی دارد که یک بخش آن ترک جسمی مواد مخدر است که توسط کمپ های ترک اعتیاد، مراکز متادون درمانی و یا ... صورت می گیرد و بخش دیگر آن که بسیار مهم است ترک ذهنی و فکری مواد مخدر است.
بیشتر کسانی که پس از مدتی مصرف مواد مخدر ( چه تریاک و چه هر ماده مخدر دیگه ای ) مجدد به مصرف مواد مخدر روی می آورند، فرایند ترک ذهنی و فکری را جدی نمی گیرند و فقط با یک نگاه سطحی به ترک جسمی و آن هم سر خود می پردازد، نتیجه ای جز مصرف مجدد نخواهد بود. 

لازم است شرایط فرد پس از قطع مصرف به طور کامل بررسی شود و از تمامی عوامل و فاکتورهایی که مشکل اعتیاد را ایجاد کرده و احتمال بازگشت و عود مجدد را به وجود می آورد جلوگیری شود.

در مورد اینکه شما به برادرتان کمک کنید این کار به این راحتی ها نیست. اینکه من ب شما بگویم و شما هم بدون اینکه کسی متوجه شود کمک ایشان کنید تا ترک کنند !!!. لطفاً واقع بین باشید. البته شکی نیست ک می توانید به عنوان حمایت کننده در فرایند پرهیز ایشان موثر باشید.
اعتیاد یک بیماری پیچیده و چند وجهی می باشد.


طبقه بندی: پاسخ به سوالات،
برچسب ها:پرسش و پاسخ،

تمامی حقوق برای دکتر شیرین زاده محفوظ است.

درباره وب

امیر شیرین زاده، روانشناس و مشاور - درمانگر غیر دارویی سوء مصرف مواد مخدر از مرکز ملی مطالعات اعتیاد ( M.M.T ) و مدرس دوره های مهارتهای زندگی (Life Skills) از مرکز مشاوره دانشگاه تهران.
فارغ التحصیل روانشناسی و مشاوره از دانشگاه علوم تحقیقات تهران.
درمان اعتیاد مصرفی
درمان اعتیاد رفتاری مانند اعتیاد به خودارضایی، رابطه جنسی و ...
مشاوره پیش از ازدواج
حل اختلافات زوجین
درمان مشکلات جنسی (زودانزالی، اعتیاد به خودارضایی، فیتیش و ...)
مشاوره فردی
مشکلات نوجوانان
درمان افسردگی و اضطراب
مشکلات مرتبط با وسوسه مواد مخدر
بررسی همجنسگرایی، ترنسکشوال و ...
شکست عاطفی و .....
تلفن منشی جهت اخذ وقت :09128490944
تلفن مرکز مشاوره پنجره زندگی: 22321052