تبلیغات
قرص ترامادول|عوارض ترامادول|ترک ترامادول|ترک اعتیاد|قرص دراگون - هیچ معتادی، از روز اول نمیخواست معتاد شود.

قرص ترامادول|عوارض ترامادول|ترک ترامادول|ترک اعتیاد|قرص دراگون

کلینیک روانشناسی و مشاوره ندای آرامش (امیر شیرین زاده) - تلفن کلینیک: 09128490944 - 22321052-021


چند روز پیش متوجه شدم که یکی از دوستان برادرم، قرص ترامادول مصرف می کند. گاهی هم گل می کشید.
این موضوع باعث آشفتگی بسیاری برایم شد. با اینکه تا بحال، مراجع و تماس بسیاری در زمینه اعتیاد داشته ام، اما این مورد برایم ناراحت کننده تر از بقیه بود. شاید به دلیل اینکه به این نوجوان هفده هیجده ساله، ارادتی خاص داشتم، استعداد و توانایی اش را دیده بودم و می دانستم که آینده ای درخشان را خواهد دید.
به هر حال با خودم فکر کردم، قبل از اینکه این گرداب اعتیاد و توهم زیبای قرص ترامادول در جان و روح این نوجوان فرو نرفته، با او صحبت کنم. اینکار شاید بهتر از ترک ترامادول در آینده و یا اعتیاد شدید دیگری باشد.
اما حقیقتاً می دانستم که صحبتم فایده ای نخواهد داشت. این اولین نوجوانی نبود که با وجود سن کم ، زیبایی ، و قدرت جوانی اش در حال مصرف ترامادول و بایومادول و مواد مخدر بود. چیزی که برایم بسیار ناراحت کننده بود، این بود که ایشان به طور حتم یکی از رتبه های زیر صد کشور در کنکور امسال خواهد بود.
اما در واقع اعتیاد و یا مصرف قرص ، آن هم ترامادول، هیچ محدودیت هوشی و سنی و جنسی نمی شناسد، اگر باور ندارید و یا در این مورد شک و شبهه ای دارید، کمی وقت صرف کنید و زجه ها و ناله های درج شده در نظرات را مشاهده کنید. این گذشته از ایمیل هایی است که روزانه دریافت می کنم. مراجعان حضوری نیز، آشفتگی های خاص خود را دارند. اصلاً چرا وبلاگ من ؟؟ کافیست یک بار از اورژانس تهران بپرسید که روزانه چند ماموریت مرتبط با تشنج دارند؟( که فقط یکی از عوارض بسیار شایع 
ترامادول است، )
به هر حال، در وقتی که مناسب بود، با این نوجوان صحبت کردم. اما همان جملاتی را که در انتظارم بود را شنیدم. جملاتی را که هزاران بار شنیده ام . از دوستان مصرف کننده تانو یا .....: شاید این جملات برای شما هم آشنا باشد :

 - من که معتاد نمیشم
 - من حواسم هست چقدر دارم مصرف میکنم
 - ای بابا، بیخبال، یکم بیشتر نمیخورم
 - تفننی مصرف میکنم، هفته ای ی بار و یا سکس به سکس
 - هفته دیگه میزام کنار، بعد کنکور میزارم کنار
 - من با بقیه فرق دارم.
 - و ......


همه ما انسانها دچار یک توهم فراگیر هستیم، اما میزان این توهم در افراد مختلف متفاوت است، برخی کمی از این توهم ذهنی را دارند و عده ای بیشتر. این توهم در اصل یک سیستم دفاعی مغز است. این سیستم می گوید که ما با بقیه فرق داریم، ولی در واقع، هیچ فرقی با دیگران نداریم، این توهم به ما می گوید که اعتیاد، فقر، تصادف، مرگ، طلاق، ایدز و .... فقط برای دیگران است و هیچ وقت برای ما اتفاق نمی افتد.
با قاطعیت تمام و با اعتماد بسیار بسیار بالا می گویم که :
هیچ معتادی به ترامادول و یا هر ماده دیگری، از روز اول نمی خواست معتاد شود و فکر می کرد او نیز با بقیه فرق می کند. اما این فقط یک توهم است.
امیدوارم کسی از نزدیکان شما، هیچ وقت دچار این توهم نباشد و نشود.
نکته : سوالات خود را در بخش نظرات فقط درج کنید. از صندوق پیام و یا تماس خصوصی استفاده نفرمایید.

طبقه بندی: مقالات،

تمامی حقوق برای دکتر شیرین زاده محفوظ است.

درباره وب

امیر شیرین زاده، روانشناس و مشاور - درمانگر غیر دارویی سوء مصرف مواد مخدر از مرکز ملی مطالعات اعتیاد ( M.M.T ) و مدرس دوره های مهارتهای زندگی (Life Skills) از مرکز مشاوره دانشگاه تهران.
فارغ التحصیل روانشناسی و مشاوره از دانشگاه علوم تحقیقات تهران.
درمان اعتیاد مصرفی
درمان اعتیاد رفتاری مانند اعتیاد به خودارضایی، رابطه جنسی و ...
مشاوره پیش از ازدواج
حل اختلافات زوجین
درمان مشکلات جنسی (زودانزالی، اعتیاد به خودارضایی، فیتیش و ...)
مشاوره فردی
مشکلات نوجوانان
درمان افسردگی و اضطراب
مشکلات مرتبط با وسوسه مواد مخدر
بررسی همجنسگرایی، ترنسکشوال و ...
شکست عاطفی و .....
تلفن منشی جهت اخذ وقت :09128490944
تلفن مرکز مشاوره پنجره زندگی: 22321052