تبلیغات
قرص ترامادول|عوارض ترامادول|ترک ترامادول|ترک اعتیاد|قرص دراگون - ایران دارای رتبه اول مسمومیت ترامادول در جهان

قرص ترامادول|عوارض ترامادول|ترک ترامادول|ترک اعتیاد|قرص دراگون

کلینیک روانشناسی و مشاوره ندای آرامش (امیر شیرین زاده) - تلفن کلینیک: 09128490944 - 22321052-021


یک کار‌شناس اعتیاد پژوه گفت: مسمومیت بر اثر مصرف ترامادول در کشور ما بالا‌ترین آمار را در دنیا داشته است که آمار بسیار ناراحت کننده‌ای برای کشور است؛ درواقع فراوانی آن به علت قاچاق دارو به کشور است.
همچنین مصرف ترامادول برای حل مشکلات زناشویی کاری نادرست و دارای عواقب است.
ایشان همچنین به پیشینه ساخت قرص ترامادول و اثر آن در افراد اشاره کرد و گفت: قرص ترامادول توسط یک شرکت آلمانی در سال ۱۹۷۰ تولید و با هدف کاهش درد‌های متوسط و شدید در اختیار کشور‌های دیگر داده شد که البته در مقایسه با مورفین دوز کمتری دارد.
دشتی، بیشترین مصرف ترامادول را در دنیا متعلق به کشور ایران دانست و افزود: متاسفانه در گزارشاتی که بدست آمده است مسمومیت بر اثر مصرف ترامادول در کشور ما بالا‌ترین آمار را در دنیا داشته است که این آمار بسیار ناراحت کننده‌ای برای کشور است که فراوانی آن به علت قاچاق دارو به کشور است و باعث مرگ برخی افراد نیز شده است.
 وی در تشریح قرص ترامادول گفت: ترامادول اثر تخریبی زیادی دارد و فرد با مصرف آن دچار عوارض توهم، خشکی دهان، سرگیجه، احساس سرخوشی و نعشگی، می‌شود و اگر فرد سیگاری باشد باعث می‌شود فرد پشت سر هم سیگار بکشد.
این کار‌شناس اعتیاد پژوه، نسخه تجویزی ترامادول برای بیماران با مشکل اختلافات زناشویی را اشتباه دانست و افزود: توصیه ما این است که افراد به طور خودسرانه اقدام به مصرف قرص ترامادول نکنند و مهم‌تر آنکه پزشکان برای چنین بیمارانی نباید قرص ترامادول تجویز کنند چرا که ترامادول شاید در مقطع ابتدایی و مراحل اولیه کارساز باشد اما در مقاطع بعدی نه تنها فرد اعتیاد به مصرف پیدا می‌کند و دیگر اثربخشی ندارد بلکه عوارض شدیدی را در پی خواهد داشت.
وی ادامه داد: استفاده مکرر افراد از قرص ترامادول در واقع یک سوء استفاده و اعتیاد به حساب می‌آید که عوارض شدیدی را در جسم و روح بیمار در پی خواهد داشت و به طور یقین این قرص نمی‌تواند در کاهش بیماری افراد تاثیر بسزایی داشته باشد، همچنین باید تصریح کرد که کاربرد اصلی ترامادول در درد‌های بسیار شدید جراحی آن هم در بیمارستان‌ها است که متاسفانه در برخی مکان‌ها به راحتی در اختیار بیماران قرار می‌گیرد و این در حالی است که فروش این قرص در داروخانه‌ها بدون نسخه ممنوع است.

طبقه بندی: اخبار،
برچسب ها:اخبار،

تمامی حقوق برای دکتر شیرین زاده محفوظ است.

درباره وب

امیر شیرین زاده، روانشناس و مشاور - درمانگر غیر دارویی سوء مصرف مواد مخدر از مرکز ملی مطالعات اعتیاد ( M.M.T ) و مدرس دوره های مهارتهای زندگی (Life Skills) از مرکز مشاوره دانشگاه تهران.
فارغ التحصیل روانشناسی و مشاوره از دانشگاه علوم تحقیقات تهران.
درمان اعتیاد مصرفی
درمان اعتیاد رفتاری مانند اعتیاد به خودارضایی، رابطه جنسی و ...
مشاوره پیش از ازدواج
حل اختلافات زوجین
درمان مشکلات جنسی (زودانزالی، اعتیاد به خودارضایی، فیتیش و ...)
مشاوره فردی
مشکلات نوجوانان
درمان افسردگی و اضطراب
مشکلات مرتبط با وسوسه مواد مخدر
بررسی همجنسگرایی، ترنسکشوال و ...
شکست عاطفی و .....
تلفن منشی جهت اخذ وقت :09128490944
تلفن مرکز مشاوره پنجره زندگی: 22321052