تبلیغات
قرص ترامادول|عوارض ترامادول|ترک ترامادول|ترک اعتیاد|قرص دراگون - مصرف ریتالین و علف

قرص ترامادول|عوارض ترامادول|ترک ترامادول|ترک اعتیاد|قرص دراگون

کلینیک روانشناسی و مشاوره ندای آرامش (امیر شیرین زاده) - تلفن کلینیک: 09128490944 - 22321052-021


سوال : 
اقای شیرین زاده من یه مادر ۴۰ ساله هستم که یه دختر ۲۲ ساله دارم و دخترم از ۶ سالگی که من و پدرش از هم جدا شدیم دیگه پدرش ندیده البته تو شرایط بدی بزرگ نشده من برای اینکه دخترم توی خانواده باشه و خودم هم در زمان طلاق سنم کم بود با پدر و مادرم بعد طلاق زندگی کردم و محدوده زندگی امون هم توی نیاوران اینارو گفتم که به شرایطمون کمی اگاه باشید  وتوی خونه ما دخترم تقریبا حرف اول میزد . دخترم امسال مهندسی اس در رشته شهرسازی میگیره متاسفانه من حدود ۴ ماه پیش علف توی اتاقش پیدا کردم و ازمایش دادیم ازمایشش مثبت بود الان ۴ ماهه که تو خونه اس بدون من جایی نمیره و همیشه با همیم اما یه هفته پیش باز به یهویی بردمش ازمایش باز تو اداراش علف و چیزای دیگه مثبت بود خودش که میگه اشتباهه دخترم در سن ۱۸ سالگی معلمش گفت که فکر می کنه بیش فعاله چون تمرکز نداشت و پیش دکتر روانپزشک رفتیم که ایشان هم تایید کردن و قرص ریتالین دادن و بعد ۶ ماه هم قطع کردن اما من تو اتاقش گشتم قرص ریتالین پیدا کردم و انداختم دور و الان مجددا باز قرص ریتالین پیدا کردم پیش مشاور هم میریم اما من چون تنها هستم واقعا نمی دونم دیگه باید چکار کنم نمی دونم الان بچه ام جز معتادها به حساب میاد یانه؟
 حتما میدونید الان در چه شرایطی هستم چقدر نگران و مستاصل هستم . ممنونم که جواب ایمیل رو دادید و خوشحالم که با شما و مقالاتتون اشنا شدم که بتونم کمک بگیرم.

پاسخ :

سلام. مطلب شما رو با دقت خوندم.
واقعا نمیشه با این شناخت کم و یا از طریق اینترنت و ایمیل راه حل ارایه کرد و با کار درمانی انجام داد.
اما به هر حال به رفتن پیش مشاور و یا روانشناس ادامه بدید ، و اینکه چگونه باید شرایط را مدیریت کنید به عوامل زیادی بسیاری بستگی داره.

و اما این سوال شما که ایا دختر شما معتاد هست و یا خیر ، خیلی خیلی جواب پیچیده ای داره. و بهترین جوابی که برایش وجود داره اینکه هیچکس نمیدونه و نمیشه پیش بینی کرد.
در حال حاصر ، هر چند اشکالاتی در رفتار ایشون وجود داره ولی با چند بار علف کشیدن و یکم ریتالین خوردن، نمیشه به کسی برچسب اعتیاد و معتاد رو زد. اما به هر حال مصرف این موارد میتونه نشون دهنده مشکلاتی در طرز رفتار و زندگی ایشون باشه.که روانشناس و مشاور باید ورود کنند.

اجازه بدید شفاف تر بگم: وقتی ما میگیم شخصی معتاده که شدیدا در زمینه های عاطفی، اجتماعی، شغلی ، تحصیلی، اخلاقی، جنسی،فیزیکی و ... با افت های جدی و محسوس، و یا اشفتگی های شدید رو به رو بشه. حالا خودتون بررسی کنید که ایا ایشون یک معتاده و یا یک دختر جوون هستش که گاهی شیطنت های خطرناک و خط قرمزی میکنه. و البته عواقبی هم داره.
یک نمونه دیگه، تفاوت افرادی است که گاهی اوقات در سفرها و یا میهمانی ها سیگار می کشند، اما این گروه همیشه سیگار نمی کشند و نمیشه اونها رو با گروهی که اعتیاد و اجبار به مصرف سیگار دارند دانست.


اما بزرگترین سوال اینکه دختر شما جز کسانی است که فقط کمی تفریح می کنند و یا جز کسانی که چند سال دیگه تمام زندگیشون رو فدای لذت مصرف مواد مخدر و ... میکنن. هیچکس نمیتونه جواب صد درصد بده. اما ب نطر میاد دختر شما ب گروه دوم نزدیک تره. اما بازم نمیتونیم با قطعیت بگیم.
این دو تا گروه با هم خیلی فرق دارن، گروه اول مانند خیلی از کسانی هستند که در کشورهای خارجی گاهی مشروب میخورند و ماری جوانا میکشند ولی زندگی هم میکنند. و گروه دوم کسانی هستند که الکلی می شوند و یا از مصرف الکل و ماری جوانا به مصرف کوکایین و  .. . روی می اورند و الکلی و معتاد می شوند.


در کل، چند سال اینده مشخص میکنه شرایط رو ، اما از الان شروع به انجام اقدامات لازم کنید.
در پایان یاداور شوم که گرفتن ازمایش برای ایشون رو چندان کار درستی نمی دونم.

اگر اجازه بدید، این گفتگو را در اینترنت منتشر کنم ، چرا که ممکن است کمک بسیاری برای دیگران در شرایط مشابه باشه.
نکته : این پرسش و پاسخ با اجازه سوال کننده منتشر شده است. اسامی و بعضی از مشخصات خصوصی جهت حفظ هویت فرد، حذف شدند.

طبقه بندی: پاسخ به سوالات،

تمامی حقوق برای دکتر شیرین زاده محفوظ است.

درباره وب

امیر شیرین زاده، روانشناس و مشاور - درمانگر غیر دارویی سوء مصرف مواد مخدر از مرکز ملی مطالعات اعتیاد ( M.M.T ) و مدرس دوره های مهارتهای زندگی (Life Skills) از مرکز مشاوره دانشگاه تهران.
فارغ التحصیل روانشناسی و مشاوره از دانشگاه علوم تحقیقات تهران.
درمان اعتیاد مصرفی
درمان اعتیاد رفتاری مانند اعتیاد به خودارضایی، رابطه جنسی و ...
مشاوره پیش از ازدواج
حل اختلافات زوجین
درمان مشکلات جنسی (زودانزالی، اعتیاد به خودارضایی، فیتیش و ...)
مشاوره فردی
مشکلات نوجوانان
درمان افسردگی و اضطراب
مشکلات مرتبط با وسوسه مواد مخدر
بررسی همجنسگرایی، ترنسکشوال و ...
شکست عاطفی و .....
تلفن منشی جهت اخذ وقت :09128490944
تلفن مرکز مشاوره پنجره زندگی: 22321052