تبلیغات
قرص ترامادول|عوارض ترامادول|ترک ترامادول|ترک اعتیاد|قرص دراگون - دوپینگ ورزشکاران با ترامادول و بایومادول

قرص ترامادول|عوارض ترامادول|ترک ترامادول|ترک اعتیاد|قرص دراگون

کلینیک روانشناسی و مشاوره ندای آرامش (امیر شیرین زاده) - تلفن کلینیک: 09128490944 - 22321052-021


رییس کمیته پزشکی سازمان لیگ فوتبال گفت: "در حال حاضر تنها کاری که می توانیم انجام دهیم این است که پیش از شروع فصل شانزدهم پرسشنامه ای را در اختیار بازیکنان قرار می دهیم تا ببینیم آیا تا به حال از ترامادول و متادون استفاده  یا خیر.

زهره هراتیان در گفت و گویی، درباره داروی ترامادول و اینکه جزو داروی های ممنوعه وادا نیست اظهارداشت: درست است که ترامادول جزو داروهای ممنوعه نیست اما در لیست داروهای تحت بررسی قرار دارد. داروهایی هم که در این لیست  قرار دارند ترجیحا نباید از سوی ورزشکاران مصرف شوند. حال وادا بررسی می کند و احتمال دارد تا سال آینده ترامادول هم به لیست داروهای ممنوعه اضافه شود به خصوص اگر مصرف آن افزایش پیدا کند.

وی درباره افزاش مصرف این دارو در میان فوتبالیست ها افزود:من به عنوان یک پزشک موظف هستم تا آمار رسمی را ارائه دهم اما چون در حال حاضر هیچ آمار رسمی از مصرف  این ماده در دست ما وجود ندارد فقط می توان گفت چون در جامعه مصرف آن افزایش پیدا کرده بنابراین در ورزش و فوتبال هم رو به افزایش است.

رییس کمیته پزشکی سازمان لیگ تصریح کرد: باید در فوتبال هم مراکز مبارزه با مواد مخدر ایجاد شود تا سطح آگاهی ورزشکاران ما را افزایش دهد زیرا بیش تر افرادی که مصرف کننده این دارو هستند به صورت کامل از عوارض آن آگاهی ندارند و نمی دانند ایجاد وابستگی می کند. تا کنون گزارش هایی از برخی از باشگاه ها مبنی بر مصرف این ماده توسط چند بازیکن به دست ما رسیده که آن رسمی نیست و نمی توان به آن استناد کرد. البته مصرف ترامادول در یکی دو بازیکن فوتسال برای ما مسجل شد که آنها را فرا خواندیم و تذکر و آگاهی دادیم. موضوعی که خیلی اهمیت دارد این است که باید از عرضه آسان این دارو به متقاضیان جلوگیری شود.

وی درباره مصرف متادون تاکید کرد:در موضوع متادون هم تست مثبت داشتیم که محروم شدند. باز هم تکرار می کنم در جامعه مصرف هر چیزی بالا برود در فوتبال هم شاهد افزایش مصرف آن خواهیم بود.

هراتیان درباره اینکه آیا کارهایی برای پیشگیری از مصرف متادون و ترامادول انجام شده است یا خیر گفت: در حال حاضر تنها کاری که می توانیم انجام دهیم این است که پیش از شروع فصل شانزدهم پرسشنامه ای را در اختیار بازیکنان قرار می دهیم تا ببینیم آیا از این دو دارو تا به حال مصرف کرده اند یا خیر. در این پرسشنامه سطح آگاهی بازیکنان را هم خواهیم سنجید تا فکری اساسی برای جلوگیری از مصرف داروهای اعتیاد اور داشته باشیم.

این پرسشنامه باید توسط همه فوتبالیست ها پر شود و جزو تست هایی است که باید بدهند.پس از آن می توانیم آماری نسبتا رسمی را درباره مصرف کنندگان این دو دارو منتشر کنیم.

منبع : پایگاه ورزشی سازمان صدا و سیما
طبقه بندی: اخبار،
برچسب ها:اخبار،

تمامی حقوق برای دکتر شیرین زاده محفوظ است.

درباره وب

امیر شیرین زاده، روانشناس و مشاور - درمانگر غیر دارویی سوء مصرف مواد مخدر از مرکز ملی مطالعات اعتیاد ( M.M.T ) و مدرس دوره های مهارتهای زندگی (Life Skills) از مرکز مشاوره دانشگاه تهران.
فارغ التحصیل روانشناسی و مشاوره از دانشگاه علوم تحقیقات تهران.
درمان اعتیاد مصرفی
درمان اعتیاد رفتاری مانند اعتیاد به خودارضایی، رابطه جنسی و ...
مشاوره پیش از ازدواج
حل اختلافات زوجین
درمان مشکلات جنسی (زودانزالی، اعتیاد به خودارضایی، فیتیش و ...)
مشاوره فردی
مشکلات نوجوانان
درمان افسردگی و اضطراب
مشکلات مرتبط با وسوسه مواد مخدر
بررسی همجنسگرایی، ترنسکشوال و ...
شکست عاطفی و .....
تلفن منشی جهت اخذ وقت :09128490944
تلفن مرکز مشاوره پنجره زندگی: 22321052