تبلیغات
قرص ترامادول|عوارض ترامادول|ترک ترامادول|ترک اعتیاد|قرص دراگون - انزال زودرس و یا زودارضایی و درمان انزال زودرس در مردان

قرص ترامادول|عوارض ترامادول|ترک ترامادول|ترک اعتیاد|قرص دراگون

کلینیک روانشناسی و مشاوره ندای آرامش (امیر شیرین زاده) - تلفن کلینیک: 09128490944 - 22321052-021


انزال زودرس و یا زودارضایی تعاریف  بسیار متفاوتی دارد. در ابتدا باید بررسی کنیم که انزال زودرس به چه معنی است؟

چگونه تشخیص دهیم دچار انزال زودرس هستیم و یا خیر ؟
اولین نکته ای که لازم است بدانید این است که تعاریف بسیار مختلفی برای انزال زودرس گفته شده است. و البته تمامی این تعاریف نیز تئوری ها و جنبه های علمی خود را دارند. مثلاً بعضی از درمانگران معتقدند فردی که زیر دو دقیقه به انزال و یا ارگاسم برسد را زودانزال می گوییم. عده ای دیگر معتقدند در صورتی که فرد قبل از هر نوع دخول به ارگاسم برسد دچار زودارضایی می باشد. عده ای دیگر معتقد به زمان و تعریف آیلس هستند ( که در مقوله ما نمی گنجد. ) . بعضی از نظریه ها انزال مرد قبل از زن را گذشته از مدت زمان رابطه جنسی زودارضایی می نامند و..... سعی کرده ام تمامی نظرات زیر را مجتمع بر تعریف زیر کنم :

انزال زودرس یعنی مرد یا زنی که در یک رابطه جنسی و برای حداقل شش ماه ، قبل از دخول و یا بلافاصله پس از دخول واژینال ( رابطه جنسی از جلو ) و یا دخول آنال ( رابطه جنسی از عقب ) و در زمانی کمتر از یک دقیقه به ارگاسم و یا لذت جنسی نهایی برسد. به نوعی که سبب آشفتگی در خود و یا شریک جنسی اش و یا هر دو طرف شود.

پس لطفاً این نکات را در نظر بگیرید :
1 . حداقل باید برای چندین ماه ادامه داشته باشد و برطرف نشود . 
2. در رابطه جنسی با یک فرد دیگر معنی پیدا می کند و در خودارضایی و .. تعریفی ندارد.
3.سبب آشفتگی خود فرد و یا پارتنر جنسی و یا هر دو شود.

پس طبق تعریف فوق موارد زیر شامل انزال زودرس نمی شود :
انزال سریع در خودارضایی و یا هر نوع فعالیت جنسی بدون پارتنر.
انزال سریع است ولی هر دو نفر از رابطه جنسی رضایت دارند.

چه نکاتی را در مورد زودارضایی باید بدانیم ؟
هیچ ارتباط علمی و ثابت شده ای بین خودارضایی و انزال زودرس ( زودارضایی )وجود ندارد. در مورد علت این مشل نظریات بسیاری ارائه شده است. عده ای معتقدند این امر به طور کلی یک امر ژنتیکی است. نظریات دیگری از فرآیندهای تجربه ذهنی و وجود ویروسی خاص در دستگاه جنسی و عفونت و ...را نیز شامل می شود . ولی بهترین جواب برای علت زودارضایی این است که بگوییم هنوز به طور علمی و دقیق نمی دانیم و نظریه صد در صدی وجود ندارد. اما به هر حال هیچ رابطه ثابت شده ای مبنی بر ارتباط انزال زودرس و خودارضایی وجود ندارد.

لطفاً باورهای غلط و افکار منفی را در ذهن خود جای ندهید . متاسفانه بسیاری از مردان وقتی دچار انزال زودرس می شوند احساسات بسیار بدی را تجربه می کنند. این احساسات در بسیاری از موارد ناشی از باورهای غلطی است که در خصوص رابطه جنسی و تصورات مردانه فرد با خود دارد. در صورتی که دچار این مشکل هستید این بدان معنی نیست که شما قدرت مردانه لازم را ندارید و یا یک مرد کامل نیستید . شما فرد بی لیاقت و نالایقی نیستید. شما فقط یک مشکل پزشکی شناخته شده دارید که با مراجعه به متخصص می توانید آن را حل کنید. بهتر است بابت چیزی که مقصر نیستید خود را سرزنش نکنید.

اگر دچار انزال زودرس هستیم چکار کنیم و یا درمان انزال زودرس چیست؟
مهم ترین نکته این است که خود درمانی انجام ندهیم . یعنی برای برطرف شدن این مشکل دست به مصرف مواد مخدر ، تریاک ، قرص های مسکن ، ترامادول و بایومادول و ... نزنیم. ممکن است خود درمانی مشکل را پیچیده تر کند و یا سبب نا امیدی شما و شریک جنسی تان در مورد حل مشکل انزال زودرس شود. همچنین خود درمانی به واسطه مصرف داروهایی چون ترامادول ، احتمال اعتیاد را به همراه خواهد داشت.

نکته دیگر حفظ خونسردی است . یعنی اینکه اگر دچار انزال زودرس شدیم شریک جنسی خود را سرزنش نکنیم و یا به پایان دنیا فکر نکنیم. بلکه بدانید که شما یک مشکل شناخته شده دارید که بسیاری از افراد دیگر نیز از آن رنج می برند. و مشکل انزال زودرس یک مشکل شناخته شده در مردان می باشد که قابل درمان است.

بهتر است اگر با شریک جنسی تان رابطه خوبی دارید ، با او درباره مشکلتان صحبت کنید و از او بخواهید در جهت درمان با شما همراه شود. به او توضیح دهید که این مشکل به راحتی حل می شود ولی شاید نیازمند گذر زمان باشید.
از مشکل خود خجالت نکشید. طبق آمارهایی که در سالهای گذشته مطالعه کرده ام بیش از 40 درصد مردان در آمریکا از مشکلات مختلف زناشویی و جنسی نظیر اختلال نعوظ و انزال زودرس دچار هستند.( در ایران آمار نداریم)
این نوشتار یک نوشتار خرد است و به مرور تکمیل می شود.

طبقه بندی: پاسخ به سوالات، مقالات،
برچسب ها:انزال زودرس،

تمامی حقوق برای دکتر شیرین زاده محفوظ است.

درباره وب

امیر شیرین زاده، روانشناس و مشاور - درمانگر غیر دارویی سوء مصرف مواد مخدر از مرکز ملی مطالعات اعتیاد ( M.M.T ) و مدرس دوره های مهارتهای زندگی (Life Skills) از مرکز مشاوره دانشگاه تهران.
فارغ التحصیل روانشناسی و مشاوره از دانشگاه علوم تحقیقات تهران.
درمان اعتیاد مصرفی
درمان اعتیاد رفتاری مانند اعتیاد به خودارضایی، رابطه جنسی و ...
مشاوره پیش از ازدواج
حل اختلافات زوجین
درمان مشکلات جنسی (زودانزالی، اعتیاد به خودارضایی، فیتیش و ...)
مشاوره فردی
مشکلات نوجوانان
درمان افسردگی و اضطراب
مشکلات مرتبط با وسوسه مواد مخدر
بررسی همجنسگرایی، ترنسکشوال و ...
شکست عاطفی و .....
تلفن منشی جهت اخذ وقت :09128490944
تلفن مرکز مشاوره پنجره زندگی: 22321052