تبلیغات
قرص ترامادول|عوارض ترامادول|ترک ترامادول|ترک اعتیاد|قرص دراگون - پاسخ به سوالات خوانندگان 4 - درباره قرص بایومادول و ترامادول 50

قرص ترامادول|عوارض ترامادول|ترک ترامادول|ترک اعتیاد|قرص دراگون

کلینیک روانشناسی و مشاوره ندای آرامش (امیر شیرین زاده) - تلفن کلینیک: 09128490944 - 22321052-021


پرسش:
من دو سال ترامادول 50  و بایومادول میخوردم و حالا ترک کردم میخواستم بدونم این درد و خماری شدید کلا چند روز طول می کشه ؟ 
پاسخ : 
برای پاسخ دقیق به سوال شما ، عواملی مثل سن ، میزان مقاومت بدن شما ، میزان مصرف ، چگونگی ترک ، سابقه ترک های مکرر داشتن یا نداشتن و ... تاثیر دارد . ولی به طور کلی حداقل چند روز و حداکثر 21 پس از روز علائم جسمی و به اصطلاح خماری پس دادن مشکل از نظر جسمی برطرف می گردد. اما اعتیاد فکری و روانی تا سالها باقی می ماند و لازمه که حتماً پس از ترک فیزیکی و جسمی به ترک روانی و فکری نیز پرداخت. در غیر اینصورت بازگشت به مصرف حتمی خواهد بود. بیشتر افرادی که با وجود مشکلات بسیار و دردهای شدید بایومادول و یا ترامادول 50 را ترک جسمی می کنند در صورتی که جنبه ترک فکری و روانی را جدی نگیرند بازگشت به مصرف مجدد خواهند داشت . 

پرسش:
سلام . من 7 سالی هست که متادن ( متادون) و هر از چند گاهی هم قرص بایومادول و ترامادول 50 مصرف میکنم قبلا روزی 40 میلی ولی الان روزانه 5 تا متادن 40 استفاده میکنم . تا الان خیلی ترک کردم ولی بعد چند ماه باز برگشتم. هر بار که ترک کردم زیر نظر دکتر بودم ولی ترکم همراه با درد وخماری شدید بوده. آیا راهی هست که بدون درد یا حداقل با کمترین درد و خماری ممکن بتونم ترک کنم؟ یعنی می خواهم ترک بدون درد و خماری داشته باشم؟ .حالا میخوام ترک کنم ولی بزرگترین مشکل من واسه ترک اینه که هم سرکارم و هم نمی تونیم اجازه بدم اطرافیانم مطلع بشن اگه می تونین یه راه حل بهم بدین . ممنون
پاسخ :
سلام . متاسفانه هنوز هیچ راهی برای درد نکشیدن در دوره خماری کشف نشده است . البته مصرف بعضی از داروها زیر نظر پزشک متخصص و کلینیک های ترک اعتیاد میتونه دوره درد خماری را کاهش بده و یا اندکی تقلیل کند ولی غالباً برای ترک جسمی ، درد خماری وجود دارد. در ضمن به تبلیغاتی که با عنوان ترک بدون درد و خماری را عنوان می کنند توجه نکنید. اینها فریب های تبلیغاتی است . مواد مخدر چه در غالب قرص بایومادول و چه در قالب ترامادول 50 و یا در مورد هر داروی مخدر دیگری لازم است از بدن تسویه شود فلذا دوره به هم ریختگی و آشفتگی جسمی وجود خواهد داشت . 
در مورد قسمت دوم سوالتون هم باید عرض کنم که لطفا بدنبال معجزه نباشید . من حدس میزنم ( نسبت به تجربه درمانی که داشته ام ) اکثر اعضای خانواده افراد مصرف کننده مواد مخدر ، از مصرف عزیزانشان آگاه هستند.
به هر حال هنوز راه معجزه آسایی که بتوان بدون هیچ درد و خماری و در زمان بسیار کوتاهی ( آنگونه که دیگران متوجه نشوند و یا انگونه که در تبلیغات عنوان می شود ) اعتیاد را درمان کرد وجود ندارد.
در پایان یادآور شوم که پس از ترک بایومادول و پس از ترک جسمی به سراغ ترک فکری و روانی نروید ، دوباره مصرف خواهید کرد . مانند دفعات گذشته .  موفق باشید .

پرسش:
سلام .میشه به من بگید اونایی که یه ماه مصرف بایومادول قطع کردن و چند سال مصرف مداوم داشتن .بعد یک ماه هنوز تکرر ادرار شب دارن؟
پاسخ :
این موضوع به طور مستقیم ربطی به مصرف قرص بایومادول نداره .البته بایومادول بر روی سیستم  دستگاه عصبی بدن تاثیر دارد ولی به طور کلی این مورد ارتباطی به بایومادول ندارد و جز عوارض بایومادول نیست . شب اداری در بزرگسالان می تواند زمینه روانی ( در اثر یک شوک روانی و عصبی ) و یا در اثر ضعف بدن در دوران خماری (به طور نادر ) بروز کند.به هر حال اگر شب اداری پس از مدتی ادامه پیدا کرد به دکتر اورولوژی مراجعه فرمایید. 

پرسش:
سلام،من حدود سه سال میشه بایومادول و ترامادول 50 مصرف میکنم البته تاحالا ازروزی سه عددبیشترنشده دو بارم ترک کردم ولی با شروع ترک ، کمر و کل بدنم دچارکوفتگی شدید میشه لطفا راهنمایی کنید ممنون
پاسخ :
سلام. این حالت کاملاً طبیعیه و مربوط به علایم خماری مرتبط با ترک بایومادول است . در صورتی که مشکل خاصی در ستون فقرات شما وجود نداشته باشد پس از چندین روز این درد و کرختی از بین می رود.  لطفاً پس از ترک جسمی به ترک فکری نیز بپردازید .

طبقه بندی: پاسخ به سوالات،
برچسب ها:پرسش و پاسخ،

تمامی حقوق برای دکتر شیرین زاده محفوظ است.

درباره وب

امیر شیرین زاده، روانشناس و مشاور - درمانگر غیر دارویی سوء مصرف مواد مخدر از مرکز ملی مطالعات اعتیاد ( M.M.T ) و مدرس دوره های مهارتهای زندگی (Life Skills) از مرکز مشاوره دانشگاه تهران.
فارغ التحصیل روانشناسی و مشاوره از دانشگاه علوم تحقیقات تهران.
درمان اعتیاد مصرفی
درمان اعتیاد رفتاری مانند اعتیاد به خودارضایی، رابطه جنسی و ...
مشاوره پیش از ازدواج
حل اختلافات زوجین
درمان مشکلات جنسی (زودانزالی، اعتیاد به خودارضایی، فیتیش و ...)
مشاوره فردی
مشکلات نوجوانان
درمان افسردگی و اضطراب
مشکلات مرتبط با وسوسه مواد مخدر
بررسی همجنسگرایی، ترنسکشوال و ...
شکست عاطفی و .....
تلفن منشی جهت اخذ وقت :09128490944
تلفن مرکز مشاوره پنجره زندگی: 22321052