تبلیغات
قرص ترامادول|عوارض ترامادول|ترک ترامادول|ترک اعتیاد|قرص دراگون - تجویز ترامادول توسط پزشک؟

قرص ترامادول|عوارض ترامادول|ترک ترامادول|ترک اعتیاد|قرص دراگون

کلینیک روانشناسی و مشاوره ندای آرامش (امیر شیرین زاده) - تلفن کلینیک: 09128490944 - 22321052-021


پرسش:
پزشک برای من ترامادول تجویز کرده است ، آیا خطری من را تهدید می کند؟

پاسخ: ترامادول هم یک داروی پزشکی هست و در موارد لازم و بنا به تشخیص و دستور پزشک از آن باید به میزان مناسب و طبق نسخه مصرف شود .
بعضی از دردهای جسمی شدت زیادی دارند . به نوعی که تحمل آنها برای جسم و فرد مشکل است گاهی مواقع برای کنترل این دردها به میزان اندک و زمان کوتاه ترامادول تجویز می شود.

پرسش:
چرا مصرف ترامادول سر خود با ترامادولی که پزشک تجویز کرده است متفاوت است ؟

پاسخ: پزشک شما با توجه به نوع بیماری شما به میزان اندک و برای مدت زمان کوتاهی ممکن است برای شما ترامادول  تجویز کند. در این حالت چون دوز مصرفی پایین می باشد و مدت زمان مصرف نیز کوتاه است هیچ گونه خطری شما را تهدید نمی کند و می توانید با خیال راحت ترامادول مصرف کنید . پزشکان قبل از تجویز ترامادول برای بیمار ، سوالات لازم را از بیمار می پرسند و از وضعیت جسمی فرد مطلع می شوند ، لذا خطری، بیمار را تهدید نمی کند .
لطفاً توجه کنید که ترامادلی که پزشک تجویز می کند با دوز بسیار پایین تر مانند ترامادل 50 یا قرص ترامادل 100 می باشد و مدت زمان مصرف آن هم از چند روز تجاوز نمی کند. 
در صورتی که فردی سر خود قرص ترامادول یا کپسول ترامادول را مصرف می کنند دوزهای بسیار بالاتر و مقادیر بالاتری را مصرف می کنند و به طور کلی مدت زمان مصرف آنها به ماه ها و سالها طول می کشد .
در حالتی که پزشک برای شما ترامادول و یا بایومادل تجویز می کند وابستگی جسمی و روانی به وجود نمی آید و فرد اعتیاد به ترامادول پیدا نمی کند .
تفاوت بعدی در این است که پزشک، ترامادول را برای درمان بیماری و یا تسکین درد تجویز می کند در حالی که تهیه ترامادول بدون نسخه پزشک ناشی از ایجاد حس نشئگی و لذت می باشد .
لذا مصرف ترامادول در صورتی که پزشک مجرب برای شما تجویز کرده باشد خطری ندارد ولی مصرف ترامادول سر خود اعتیاد آور است و مشکلات دیگری را به همراه دارد .

طبقه بندی: مقالات،
برچسب ها:پرسش و پاسخ،

تمامی حقوق برای دکتر شیرین زاده محفوظ است.

درباره وب

امیر شیرین زاده، روانشناس و مشاور - درمانگر غیر دارویی سوء مصرف مواد مخدر از مرکز ملی مطالعات اعتیاد ( M.M.T ) و مدرس دوره های مهارتهای زندگی (Life Skills) از مرکز مشاوره دانشگاه تهران.
فارغ التحصیل روانشناسی و مشاوره از دانشگاه علوم تحقیقات تهران.
درمان اعتیاد مصرفی
درمان اعتیاد رفتاری مانند اعتیاد به خودارضایی، رابطه جنسی و ...
مشاوره پیش از ازدواج
حل اختلافات زوجین
درمان مشکلات جنسی (زودانزالی، اعتیاد به خودارضایی، فیتیش و ...)
مشاوره فردی
مشکلات نوجوانان
درمان افسردگی و اضطراب
مشکلات مرتبط با وسوسه مواد مخدر
بررسی همجنسگرایی، ترنسکشوال و ...
شکست عاطفی و .....
تلفن منشی جهت اخذ وقت :09128490944
تلفن مرکز مشاوره پنجره زندگی: 22321052