تبلیغات
قرص ترامادول|عوارض ترامادول|ترک ترامادول|ترک اعتیاد|قرص دراگون - همسرم(نامزدم )ترامادول و بایومادول مصرف می کند.چه کار باید انجام دهم ؟

قرص ترامادول|عوارض ترامادول|ترک ترامادول|ترک اعتیاد|قرص دراگون

کلینیک روانشناسی و مشاوره ندای آرامش (امیر شیرین زاده) - تلفن کلینیک: 09128490944 - 22321052-021


نکته: این یک مقاله کلی است. اگر شما دچار این مشکل هستید، حتماً باید با یک روانشناس مشاوره کنید.
بخشی از تماسهای تلفنی یا ایمیلی که همواره دریافت می کنیم به این موضوع اختصاص دارد که نامزدی متوجه شده همسر آینده اش مصرف ترامادول دارد و یا یکی از زوجین پی به مصرف ترامادول ، بایمادول و یا ... همسرش می برد. معمولاً اصلی ترین سوالات  این گروه یکی از موارد زیر است : 
آیا باید نامزدم رو رها کنم ؟
آیا اگر قول بدهد که ترک کند مشکل حل می شود ؟
آیا میتونه برای همیشه ترک کند ؟؟
آیا من می توانم با کسی که ترامادول مصرف می کنه ازدواج کنم ؟؟؟ 
چه برخوردی باید با همسرم داشته باشم؟
چه عکس العملی باید نشان دهم؟

شرایط بالا وقتی پیچیده تر می شه که وابستگی عاطفی بین دو نفر شدید باشه و یا در اصطلاح همدیگر رو "دوست داشته باشند. "
اینکه شما در این شرایط باید چه عکس العملی انجام دهید ، برای هر کسی متفاوت می کند. چون شرایط دو زوج ، مدت آشنایی ، آیندشون ، شدت اعتیاد فرد مقابل ، افکار خانواده ، شرایط زندگی ، تعداد فرزندان ، تغیرات خلق و خوی افراد ، گذشته خانوادگی و شخصی ، ازدواج کرده اند و یا خیر ، و .... خیلی متفاوت است و از فردی به فرد دیگر و از خانواده ای به خانواده دیگر تفاوت دارد . و به طور کلی نمی توان یک جواب را برای همه ارائه کرد. برای پاسخ صحیح به این سوال و مشکلات مشابه ، لازم است تا تمام شرایط به طور دقیق و حدالامکان کامل بررسی بشه تا بهترین مشاوره و راهنمایی را بتوان ارائه. 

اما لطفاً حتما نکات زیر را بخوانید و مد نظر داشته باشید .  
1.عکس العمل لحظه ای ، شتاب زده ، هیجانی و احساسی نشان ندهید 
تا زمانی که با ما یا هر روانشناس ماهر دیگری در زمینه درمان اعتیاد مشورت نکرده اید عکس العملی از خود نشان ندهید . در بسیاری از مواقع  عکس العمل های اشتباه خود باعث بروز مشکلات بعدی و اختلافات عمیق تر می شود و  مشکل را پیچیده تر می کند. فلذا از انجام هر گونه عکس العمل هیجانی و لحظه ای و عاطفی و هر گونه اقدام عمل مانند صحبت کردن ، آزمایش اعتیاد گرفتن ، دعوا و قهر کردن ، و ... قبل از راهنمایی های لازم جداً دوی کنید . 

2. خونسردی خود را حفظ نمایید
  به خود مسلط باشید . بسیاری از مشکلاتی که ما تصور می کنیم بدون راه حل و درمان است دارای راه حل منطقی می باشد . شاید شما اشتباه فکر میکنید و یا هنوز خطری متوجه زندگی شما نباشد .

3.روانشناسی و مشاوره های پیش از ازدواج را بسیار جدی بگیرید . 
آنچه را که شما در چند سال رابطه با همسر آینده تان متوجه نشدید یک روانشناس ماهر در عرض چند ساعت متوجه می شود . 
روانشناسان زیادی معتقدند که یک فرد از زمان کودکی تا پایان زندگی احتیاج به یک روانشناس و مشاور دارد ولی در مواقعی مثل ازدواج ، بلوغ ، زایمان ، مهاجرت ، فوت عزیزان و حوادث ناگوار این امر ضرورت بسیار بیشتری پیدا می کند . اگر در دوران نامزدی و پیش از ازدواج هستید و هنوز ببه یک روانشناس بابت امر ازدواج خود مراجعه نکرده اید حتماً حتماً این مهم را انجام دهید . بسیاری از اوقات از پشیمانی های بعدی و اشتباهات بعدی می توان اجتناب کرد و یا با خیال اسوده تر و دیر بازتری وارد زندگی مشترک شد.

 4.صبور باشید و زود تصمیم نگیرید
اگر رابطه شما یک رابطه جدی است  و ایشان در حال حاضر نامزد سفت و سخت شماست و یا خواستگار جدی شما ، لازمه تا مشخص شدن کامل وضعیت و بررسی همه ابعاد رابطه صبر داشته باشید و به این زودی ها "بله " نگویید . 
لطفاً واقع بینانه به جریان نگاه کنید . و از افکاری چون" این فرد همه چیزش خوبه حالا مصرف ترامادول و یا بایومادول را می شود ندید گرفت " دوری کنید. در صورتی شما باید به این فرد جواب + برای ازدواج و یا ادامه رابطه را بدهید که به صراحت تمام و با اطمینان متوجه شوید که ایشان پاک هستند و شرایط نشون بده که قصد دارند برای همیشه پاک بمونن .
 یعنی زمانی رابطه تان را گسترش دهید که اطمینان داشته باشید که ترک کرده و برای همیشه هم در حالت ترک باقی خواهد ماند . 
فلذا تا زمان مشخص نشدن وضعیت مصرف ترامادول و یا بایومادول ( یا مخدر دیگر )، به هیچ عنوان رابطه را گسترش ندهید . 

6. لطفاً فراموش نکنید که قدرت اعتیاد در اکثر مواقع از قدرت عشق قوی تر است . 
7. لطفاً فراموش نکنید که فرد مصرف کننده ( چه ترامادول و چه هر ماده مخدر دیگری ) پدر خوب ، همسر خوب ، زن خوب و ... نخواهد بود. لذا فکر نکنید که پس از ازدواج مشکل خود به خود برطرف خواهد شد .

طبقه بندی: مقالات،
برچسب ها:پرسش و پاسخ،

تمامی حقوق برای دکتر شیرین زاده محفوظ است.

درباره وب

امیر شیرین زاده، روانشناس و مشاور - درمانگر غیر دارویی سوء مصرف مواد مخدر از مرکز ملی مطالعات اعتیاد ( M.M.T ) و مدرس دوره های مهارتهای زندگی (Life Skills) از مرکز مشاوره دانشگاه تهران.
فارغ التحصیل روانشناسی و مشاوره از دانشگاه علوم تحقیقات تهران.
درمان اعتیاد مصرفی
درمان اعتیاد رفتاری مانند اعتیاد به خودارضایی، رابطه جنسی و ...
مشاوره پیش از ازدواج
حل اختلافات زوجین
درمان مشکلات جنسی (زودانزالی، اعتیاد به خودارضایی، فیتیش و ...)
مشاوره فردی
مشکلات نوجوانان
درمان افسردگی و اضطراب
مشکلات مرتبط با وسوسه مواد مخدر
بررسی همجنسگرایی، ترنسکشوال و ...
شکست عاطفی و .....
تلفن منشی جهت اخذ وقت :09128490944
تلفن مرکز مشاوره پنجره زندگی: 22321052