تبلیغات
قرص ترامادول|عوارض ترامادول|ترک ترامادول|ترک اعتیاد|قرص دراگون - آیا ترامادول داروی مناسبی برای ترک اعتیاد است؟ *

قرص ترامادول|عوارض ترامادول|ترک ترامادول|ترک اعتیاد|قرص دراگون

کلینیک روانشناسی و مشاوره ندای آرامش (امیر شیرین زاده) - تلفن کلینیک: 09128490944 - 22321052-021


با توجه به اینکه مکانیسم کنترل درد در ترامادول مشابه مورفین است. مصرف آن منجر به وابستگی فیزیکی و روانی مشابه اعتیاد به مواد مخدر می شود. و مصرف طولانی مدت ترامادول منجر به اعتیاد .بیمارانی که در مراکز بستری جهت ترک ترامادول بستری می شوند علایم خماری یا ترک غیر قابل تحمل تری نسبت به سایر بیماران وابسته به مواد مخدر از خود نشان می دهند!.

از جمله علایم ترک ترامادول عبارتند از: عصبانیت، تعریق، بی خوابی، تهوع، اسهال، لرزش اندام ها و توهم.بدن درد . عرق سرد و .... است . معتادان به مواد مخدر در مواردی برای سرخوشی و یا ایجاد حس بیخیالی و فرار از مشکلات و یا در مواردی دیگر برای معتادانی که امکان تهیه یا استفاده از مواد مخدر را ندارند از این دارو جهت جایگزین کردن مواد مخدر استفاده می کنند. عده ای نیز به غلط آنرا برای ترک اعتیاد مورد استفاده قرار می دهند! در حقیقت تعداد کسانیکه بواسطه مصرف ترامادول وارد وادی اعتیاد شده اند کم نیست . و اگر آمار درست و حسابی تهیه شود ، بدون شک ترامادول یکی از پرمصرف ترین موادهای مخدر خواهد بود . به نوعی که بسیاری از افراد که تجربه اعتیاد به مواد مخدرهای مختلف را داشته اند به مضرات و وابستگی شدید تر ترامادول نسبت به مخدرهایی چون تریاک و یا حشیش را اذعان میکنند .

امروزه تعداد کسانی که به دنبال راهی برای ترک ترامادول میگردند کم نیست . متاسفانه عده ای نا آگاه و به دلیل ندانستن مضرات و خطرات ترامادول ، سعی در جایگزین کردن مواد های مخدر دیگر با ترامادول دارند که این خود سبب اعتیاد آنها به ماده ای جدید می شود و به قول معروف از چاله به چاه می افتند ! شخصی که از این دارو جهت ترک اعتیاد استفاده می کند وقتی دوز دارو را به کمتر از 200 میلیگرم برساند ( با مشخصات فیزیکی فرد متغایر است) علایم ترک مواد مخدر را از خود نشان خواهد داد و دوباره به مصرف ترامادول یا مواد مخدر رو می آورد حال چنین شخصی چگونه می تواند دوز دارو را به فرضا 250 میلیگرم در روز کاهش دهد؟! در حالیکه این قضیه در مورد داروهای مناسب ترک اعتیاد مانند متادون صدق نمی کند.

پس می توان نتیجه گرفت ترامادول داروی مناسبی برای ترک اعتیاد نیست و خود کاملا" اعتیاد آور است ! تشنج شایع ترین عارضه ای است که بیماران از ترس ایجاد آن جهت درمان وابستگی به ترامادول به مراکز درمان سوء مصرف مواد مراجعه می کنند!

برای ترک امروز اقدام کن ، فردا قدرت اعتیاد بیشتر و مقاومت تو کمتر خواهد بود .

 


طبقه بندی: مقالات،
برچسب ها:داروی ترک اعتیاد،

تمامی حقوق برای دکتر شیرین زاده محفوظ است.

درباره وب

امیر شیرین زاده، روانشناس و مشاور - درمانگر غیر دارویی سوء مصرف مواد مخدر از مرکز ملی مطالعات اعتیاد ( M.M.T ) و مدرس دوره های مهارتهای زندگی (Life Skills) از مرکز مشاوره دانشگاه تهران.
فارغ التحصیل روانشناسی و مشاوره از دانشگاه علوم تحقیقات تهران.
درمان اعتیاد مصرفی
درمان اعتیاد رفتاری مانند اعتیاد به خودارضایی، رابطه جنسی و ...
مشاوره پیش از ازدواج
حل اختلافات زوجین
درمان مشکلات جنسی (زودانزالی، اعتیاد به خودارضایی، فیتیش و ...)
مشاوره فردی
مشکلات نوجوانان
درمان افسردگی و اضطراب
مشکلات مرتبط با وسوسه مواد مخدر
بررسی همجنسگرایی، ترنسکشوال و ...
شکست عاطفی و .....
تلفن منشی جهت اخذ وقت :09128490944
تلفن مرکز مشاوره پنجره زندگی: 22321052