تبلیغات
قرص ترامادول|عوارض ترامادول|ترک ترامادول|ترک اعتیاد|قرص دراگون - سوال های رایج درباره اعتیاد و ترامادول * پست ثابت *

قرص ترامادول|عوارض ترامادول|ترک ترامادول|ترک اعتیاد|قرص دراگون

کلینیک روانشناسی و مشاوره ندای آرامش (امیر شیرین زاده) - تلفن کلینیک: 09128490944 - 22321052-021


به روز شده در24 تیر ماه سال 1396

این پست ثابت است . و همیشه به عنوان اولین در وبلاگ نمایش داده می شود و نوشتارهای جدید وبلاگ در زیر  این پست قرار دارند. 

تعدادی از سوالات رایج که در جلسات مشاوره و روانشناسی، ایمیل و تلفن پرسیده می شود در این نوشتار گردآوری شده است. متاسفانه حجم سوالات بسیار زیاد است و از این پس توانایی پاسخ به پرسش ها در سایت و وبلاگ وجود ندارد.

پرسش: دکتر برای من ترامادول  تجویز کرده است . آیا باز هم شما می گویید که من مواد مخدر مصرف می کنم و معتاد می شوم ؟

پاسخ: خیر .تمامی مطالب این وبلاگ در مورد کسانی است  صادق است که بدون تجویز پزشک مجرب در حال استفاده از ترامادول هستند.

در اصل اگر دکتر برای شما ترامادول را تجویز کرده است ، خطری شما را تهدید نمی کند و لازم است دقیقا همانگونه که پزشک برای تان  تجویز کرده است عمل کنید .

تجویز ترامادول توسط پزشک خطری ندارد چون هم دوز بسیار محدودی تجویز می شود و هم مدت زمان بسیار کوتاهی . لذا اثر سرخوشی و وابستگی جسمی اتفاق نمی افتد .

پرسش: شوهر من مصرف کننده است . آیا مصرف ترامادول می تواند علت بچه دار نشدن ما باشد ؟

پاسخ: نمی توان به طور صد در صد به این سوال پاسخ بله و یا خیر داد. چرا که معمولاً در عدم باروری تنها این گزینه نقش ندارد.یکی از علت ها می تواند این عامل باید باشد .
 مواد مخدر بر روی اسپرم و دستگاه جنسی تاثیر دارد . در علم پزشکی می گویند مواد مخدر بر روی "ریخت شناسی " اسپرم تاثیر دارد. ریخت شناسی یعنی اینکه شکل اسپرم اقایون رو تغییر می دهد .و همینطور بر روی سرعت حرکت اسپرم مرد به تخمک زن نیز تغیراتی ایجاد کرده و  از حالت نرمال و طبیعی خارج می شود . همچنین توجه داشته باشید که اعتیاد آقایان به هر گونه ماده مخدر و علی الخصوص ترامادول در عملکرد جنسی آنان تاثیر دارد.( سیگار هم تاثیر سو دارد )

به هر حال اگر شوهر شما مصرف کننده هر گونه ماده مخدر است،  احتمال نقش داشتن این عامل وجود دارد.

لطفا" در مورد جواب درست به این سوال به پزشک مراجعه کنید . 

پزشکانی که در این زمینه تخصص کافی دارند اورولوژیست ها و متخصصان زنان و زایمان هستند . 

در ضمن فراموش نکنید ک احتمال وجود داشتن مشکلات دیگر هم هست . 

پرسش: درد خماری ترک ترامادول چند وقت طول می کشد ؟

پاسخ: درباره جواب این سوال چندین فاکتور مهم نقش دارند . مثل سن مصرف کننده - جنسیت مصرف کننده - مدت مصرف - میزان مصرف - آمادگی بدنی فرد مصرف کننده - و .....

درد خماری برای یک جوان 20 ساله مرد با چند ماه مصرف با یک خانم 40 ساله با سالها آشنایی با انواع مواد مخدر قطعا" متفاوت است .

لطفاٌ فراموش نکنید ک بعد از ترک جسمانی مواد مخدر با مراجعه به روانشناس،  باید درمانهای روحی و فکری و آموزش های مربوط به چگونگی ماندن در حالت پرهیز رو حتما آغاز کرد و گرنه مصرف مجدد تقریباٌ حتمی است . 

پرسش: من  خودارضایی زیادی داشته ام و الان مشکل زود انزالی دارم . اگر ترامادول مصرف نکنم پس چیکار کنم ؟

 پاسخ: از نظر علمی ، در صورتی که خودارضایی در شرایط استرس و به صورت عجله ای انجام نشود، هیچ ارتباطی با انزال زودرس و یا زودارضایی وجود ندارد. استمنا و خودارضایی سبب انزال زودرس ( اگر با استرس و سریع انجام نشود ) ، کوری، ضعف چشم، کچلی و ریزش مو و .... نمی شود و تمامی عوارضی که در بسیاری از سایت ها و وبلاگ ها نوشته شده است نادرست و غیر علمی می باشد. هیچ تحقیق علمی و پزشکی تا کنون، مشکل جنسی و یا جسمی را مرتبط با خودارضایی ندانسته است. می توانید برای کسب اطلاعات علمی جنسی و روانشناسی  بیشتر، به دکتر روانشناس مراجعه کنید.

مطلب دیگر آنکه، این دارو برای رفع زود انزالی ساخته نشده است. باز هم یادآور میشم که مصرف بدون تجویز ترامادول دقیقا مصرف یک ماده مخدره . و تمامی موادهای مخدر بر روی کارکرد دستگاه جنسی و مغز انسان تاثیر مستقیم دارد .راه حل مشکل انزال زودرس مصرف ترامادول و یا سایر داروهای حاوی مرفین نیست. انزال زودرس را باید به وسیله جلسات درمانی روانشناسی و مشاوره برطرف کرد.

انزل زودرس یک اختلال جنسی است که برای درمان آن باید اقدام شود و قطعا" درمان آن مصرف ماده مخدر نیست . شما می توانید  برای درمان کامل این اختلال بدون هیچگونه خجالتی به اورولوژیست ( برای آقایان ) ، پزشک زنان و زایمان (برای خانم ها ) و یا روانپزشکان و روانشناسان با سابقه آشنایی با سکسولوژی مراجعه کنید و  مشاوره بگیرید . در صورت مراجعه شما ، انزال زودرس درمان قطعی دارد که بر روی بسیاری از مراجعین تا به حال موفق بوده است.

در ضمن مشکل انزال زودرس و یا زود ارضایی ( زود انزالی ) ، در بسیاری از موارد فکری و ذهنی است که با مراجعه به روانشناس (سکسولوژیست ) و  و آشنایی با تکنیک های مقاربتی و روشهای به تاخیر انداختن انزال، و همچنین تکنیک های شناختی رفتاری،  به راحتی قابل حل می باشد. 

این مشکلات امروزه در علم پزشکی کاملا شناخته شده هست و راه حل منطقی و علمی دارد. لذا اکیداً برای حل مشکل زودارضایی خود از ترامادول و یا مواد مخدر استفاده نکنید. چون نه تنها مشکل از ریشه حل نمی شود بلکه با وابستگی و اعتیاد، مشکل خود را حادتر نیز می کنید.

می توانید برای حل مشکلات جنسی خود به صورت حضوری یا تلفنی به مرکز مشاوره پنجره زندگی مراجعه کنید. انزال زودرس را می توان با شیوه های شناختی و رفتار درمانی به طور کامل برطرف کرد.


پرسش: من دچار تیک های عصبی شده ام . آیا علت این تیک ها مصرف ترامادول  200  و بایومادول است ؟

پاسخ: بله .تیک های عصبی و تشنج یکی از عوارض شایع مصرف ترامادول 200 و یا سایر مشابهات ترامادول است .این تیک های عصبی (تیک های هیستری ) می تواند در هر کجای بدن نمایان شود. اما معمولا در نواحی صورت ، انگشتان و دست ، رایج تر است.

پرسش: من دچار تشنج های شدیدی می شوم. آیا علت این تشنج ها مصرف ترامادول است ؟

پاسخ: بله . تشنج از عوارض شایع و خطرناک مصرف داروی مخدر ترامادول است . 

پرسش: راهی وجود دارد که ترامادول مصرف کنم و تشنج نکنم ؟ وقتی تشنج می کنم آبرویم می رود و همه متوجه می شوند ترا می خورم؟

پاسخ: بله . راه حل منطقی ، درست و سالم آن ترک اعتیاد ترامادول است . قرص ترامادول را باید ترک کنید. 


پرسش: دچار تنگی نفس شدیدی شده ام به نوعی که چند بار احساس خفگی به من دست داد ؟ آیا علت این حالت مصرف ترامادول است ؟

پاسخ: بله .تنگی تنفسی هم یکی از عوارض نسبتا شایع مصرف ترامادول است. بعضی از مصرف کنندگان ترامادول هر از چند گاهی دچار احساس خفگی شدیدی می شوند . به نوعی که نفسشان بالا نمی یاد . این حالت ناشی از مصرف قرص مخدر ترامادول و یا بایمادول است  . البته ممکن است دلایل دیگری هم داشته باشد لذا فرد لازم است آزمایشهای مخصوص را بدهد که پیشنهاد میکنم به پزشک تنفسی مراجعه کنید . 

اما اگر شما مصرف کننده ترامادول هستید و دچار حالت تنگی نفس می شوید قطعا این عامل نقش دارد.

تجربه های درمانی و بالینی من اینکه این حالت با قطع مصرف ترامادول و یا بایمادول ، حداکثر پس از یک هفته دیگر  رخ نمی دهد . البته  اگر فرد مشکلات دیگر تنفسی نداشته باشد.

پرسش: من تا به حال چند بار ترک کرده ام اما باز هم دوباره شروع کرده ام . اما این بار جدا" ترک کردم . چیکار کنم که دوباره شروع نکنم ؟

پاسخ: بسیاری از کسانی که مشکل اعتیاد به مواد مخدر دارند دچار این سیکل معیوب و تکراری می شوند. تعدادی از افراد بارها و بارها ترامادول را ترک می کنند ولی دوباره به روزهای مصرف خود باز می گردند . 

تجربه بالینی ما نشان می دهد در مورد افرادی که قرص ریتالین و یا متادون و دتا نیز مصرف می کنند این سیکل معیوب با قدرت و شدت بیشتری وجود دارد.

علت این است که به طور کامل سیکل درمانی را کامل نکرده اید. . چون همونطور که نوشتم اعتیاد دو تا جنبه داره . یکی جسمی و یکی فکری و روانی . با ترک جسمی فقط قسمتی از مشکل حل میشه و بعد فکری رو هم باید روش کار کرد .  بهترین و عملی ترین روش برای  ترک ،  مراجعه به یک روانشناس آشنا به موضوع اعتیاد هستش . شرکت منظم در جلسات گروهی و یا جلساتی که روانشناس برای شما در نظر می گیرد کمک زیادی میکنه . 

شما برای ترک دایم و در حالت ترک باقی ماندن باید 3 مرحله را در پیش رو دارید :
مرحله اول اینکه شما به خاطر چه مشکلی اصولاً به مصرف مواد مخدر ( ترامادول ، متادون ، دتا یا هر چیز دیگه ای ) دست زده اید و حل این مشکل ؟؟؟
مرحله دوم شناسایی وضعیت کنونی شماست . اینکه آیا به دارو درمانی نیاز دارید ؟ نیاز به روانشناس و یا روانکاوی دارید ؟ و یا نیازمند یک روانپزشک هستید ؟ 
مرحله سوم پس از ترک است که شما چگونه باید بدون مواد مخدر (ترامادول ، بایمادول ، ریتالین ، متادون ، دتا ... مواد مخدر هستند ) زندگی کنید ؟ چگونه باید با مشکلات خود رو به رو شوید و در کل به مشکلات بعد از ترک می پردازه.
متاسفانه اکثر افراد راه را اشتباه می روند و برای همین خیلی سریع پس از مدتی پاکی جسمی ، مجدداً به دام وسوسه های فکری افتاده و مصرف می کنند .
اصلی ترین علت شروع مجدد مصرف ترامادول پس از ترک جسمی ، عدم آشنایی فرد با ترک فکری هستش . شما جسم خود را با انواع روشها از مواد مخدر پاک می کنید اما وسوسه ها ، اعتیاد فکری و مشکلات بعدی را سر جای خود باقی می گزارید و همین عامل علت اصلی سو مصرف مجدد ترامادول و یا شروع کردن اعتیادی دیگر است.
همچنین لازم است بررسی شود که شما چرا پس از قطع مصرف جسمی مجدداً شروع به مصرف می کنید .

پرسش: ضرر ترامادول بیشتره یا متادون ؟

پاسخ: اگر شما جزو افرادی هستید که در درمانهای بازدارنده هستید و از کلینیک های دارای مجوز و با دوز مشخص و با دستور پزشک در حال استفاده از متادون و یا قرص بی 2 هستید خطری شما را تهدید نمی کند و در نهایت این مسیر ممکن است به پرهیز دایم شما از اعتیاد منجر شود اما اگر سر خود ، از عطاری ها و یا بدون نسخه پزشک متادون مصرف می کنید بدانید که فرقی نمیکند که شما چه ماده مخدری  مصرف کنید به هر حال شما معتاد هستید . این سوال مثل این است که بپرسید :  سیگار وینستون بهتره یا سیگار کنت ؟

مصرف سر خود هر گونه دارو مانند : داروی متادون و بی2 ، هر گونه داروی اعصاب و آرامش بخش ، ریتالین و داروهای مرتبط با بیش فعالی ، داروهای گیاهی مانند دتای هندی  نیز اعتیاد ور و دارای عوارض جسمی و فکری می باشد .البته مصرف زیر نظر پزشک کاملاً بلا مانع است. تفاوت بسیاری بین مصرف سر خود متادون و یا داروهای اشاره شده در بالا  و مصرف زیر نظر پزشک مجرب وجود دارد.

پرسش: چطور میشه جلوی وسوسه دوباره مصرف ترامادول رو گرفت؟ من تا الان 3 بار ترك كردم. این بار هم چهارمین باره كه دارم ترك می كنم.چه كار باید بكنم كه دوباره وسوسه نشم؟ آخه من اعتقادم به اینه كه آدم وقتی یك بار مزه و لذت ترامادول و یا هر نوع مخدر رو می  چشد ، این لذت  تا آخر عمر با آدم هست؟

پاسخ: اعتقاد شما کاملا" اشتباه هست . چرا که افراد زیادی داریم که سالیان زیادی اعتیاد داشته اند اما موفق شدند ترک کنند و تا آخر عمر  بدون هیچ ماده مخدری زندگی کنند .

 به هر حال برای این امر لازمه که یکسری از تفکرات و دیگاههای شما تغییر کنه و با ماهیت اعتیاد ، وسوسه ، راههای چگونگی ماندن در پرهیز، و ... آشنا بشی . شما لازم است از ویژگی های خود و موقعیت هایی که برای شما خطراتی را به همراه دارد شناسایی کنید و راههای مقابله با آنها را بیاموزید. و به طور کلی تکنیک های لازم را برای جلوگیری از مصرف مجدد مواد مخدر ، با توجه به ویژگی های شما ، استفاده کنید.

لازم است به یک روانشناس آشنا به اعتیاد مراجعه کنید. باید برای در حالت ترک ماندن به مشکلاتی برای شما پس از ترک به وجود می آید پرداخت و چگونگی مواجهه را به شما آموخت .

پرسش: متوجه شده ام پسرم یا دخترم کپسول ترامادول و یا بایمادول مصرف می کند ؟ چه کار باید بکنم ؟

پاسخ: جواب این سوال با توجه به خصوصیات فرزند شما متفاوت است . اما امر مسلم این است که هیچگونه اقدامی سر خود ( صحبت ، نصیحت ، دعوا ، و ... ) نکنید .

لطفاً توجه داشته باشید خشونت و پرخاشگری به جز آنکه آشفتگی و پیچیدگی بیشتری به مشکل اضافه کند کمکی نخواهد کرد. لطفاً احساست خود را کنترل کنید و عکس العمل آنی نشان ندهید. سعی کنید در اولین فرصت ممکن به یک روانشناس مراجعه کنید.

پرسش: آیا ترامادول را می توان با جایگزین کردن داروی دیگری ترک کرد ؟

پاسخ: این کار را توصیه نمیکنم . چون احتمال وابستگی به داروی جدید وجود دارد . همچنین جسمی که با چند ماده مخدر آشنا میشود به مراتب لطمات و ویرانی های بیشتری می بیند . البته در بعضی از کلینیک های رسمی که زیر نظر سازمانهای مربوطه هستند این کار انجام میشود که در صورت همکاری فرد ، موفق آمیز خواهد بود . یعنی اگر یک پزشک و یا مرکز ترک اعتیاد رسمی مبادرت به نوشتن نسخه برای این امر کرده این کار موثر است. اما مصرف سر خود هرگونه دارو به جای ترامادول جدا" خطرناک است . 

همچنین اکیداً توصیه می کنیم از داروهایی که به عنوان داروی گیاهی ترک اعتیاد در عطاری ها فروخته می شود استفاده نکنید. در  پستی جداگانه به این مطلب پرداخته ایم که می توانید آن را مطالعه کنید.

پرسش: چگونه باید ترامادول را ترک کنم ؟

پاسخ: جواب این سوال به خیلی عوامل بستگی دارد . سن و جنسیت و میزان مصرف شما، مصرف چه ماده مخدری ، شرایط زندگی و فکری شما ، میزان تمایل شما به ترک ترامادول . و شناسایی بهترین روش برای ترک ترامادول.

شما برای ترک دایم و در حالت ترک باقی ماندن باید 3 مرحله را در پیش رو دارید :
مرحله اول اینکه شما به خاطر چه مشکلی اصولاً به مصرف مواد مخدر ( ترامادول ، ریتالین و یا  هر چیز دیگه ای ) دست زده اید و حل این مشکل 
مرحله دوم شناسایی وضعیت کنونی شماست . اینکه آیا به دارو درمانی نیاز دارید ؟ نیاز به روانکاوی دارید ؟ و یا نیازمند یک روانپزشک هستید ؟ 
مرحله سوم پس از ترک است که شما چگونه باید بدون مواد مخدر (ترامادول ، بایمادول ، متادون و ... مواد مخدر هستند ) زندگی کنید ؟ چگونه باید با مشکلات خود رو به رو شوید و در کل به مشکلات بعد از ترک می پردازه.

راههای ترک ترامادول یا هر ماده دیگری با توجه به شرایط افراد تعیین میشه . اینکه فرد در چه مرحله ای قرار داره و یا در چه موقعیتی کاملا از فردی ب فرد دیگه شرایط رو متفاوت میکنه .

پرسش: واقعا" از ترامادول و متادون خسته شدم و با مصرف ترامادول تشنج میکنم . بارها هم دتا خورده ام اما موفق نبوده ام.حالا می توانم برای ترک ترامادول ، به کشیدن تریاک دست بزنم ؟

پاسخ: فرقی نمیکند که شما چه ماده مخدری مصرف کنید به هر حال شما معتاد هستید . این سوال مثل این است که بپرسید :  سیگار وینستون بهتره یا سیگار کنت ؟لطفاً مشکل را به صورت ریشه ای و از راه و روش درست حل کنید . خود درمانی نکنید . هر یک باری که با خود درمانی شکست می خورید متحمل ضررهای جسمی و روحی خواهید شد. 

لطفاً فراموش نکنید که سایر ماده های مخدر نیز عوارض خطرناک خود را دارند و مشکلات خود را به همراه خواهند آورد. لطفاً به جایگزینی فکر نکنید و انرژی خود را معطوف به امر درمان نمایید .

در ضمن هیچ عطاری مجاز به فروش داروی ترک اعتیاد نمی باشد و تا کنون هیچگونه داروی ترک اعتیاد گیاهی موثر کشف نشده است

پرسش: آیا با متادون می توان ترامادول را ترک کرد؟

پاسخ: چندین راه برای ترک اعتیاد وجود دارد که با توجه به ویژگی های فردی و شدت مشکل می توان بهترنی آنها را انتخاب کرد .یکی از راههای ترک ترامادول می تواند مصرف متادن باشد . البته توجه داشته باشید ک مصرف متادون حتما زیر نظر پزشک باید صورت گیرد.سو مصرف متادون دارای خطرات زیادی می باشد. البته متادون زیر نظر پزشک کاملا بی خطره و یکی از راه حل هاست . در ضمن متادون برای همه مناسب نیست . شرایط فرد باید کاملاً بررسی بشه و بعد به این سوال پاسخ داد .در ضمن مصرف سر خود متادون می تواند باعث مشکلات بسیاری و حتی مرگ شود . مصرف متادون تنها با تجویز پزشک و یا در کلینیک های ترک اعتیاد مجاز می باشد . 

پرسش: همسرم از نظر جنسی کاملا سرد شده است و تقریبا هیچ رابطه جنسی با هم نداریم . همسرم ترامادول 50 مصرف می کند ، آیا سرد شدن جنسی او به خاطر مصرف قرص ترامادول است ؟ گاهی اوقات هم قرص بایومادول می خورد

پاسخ: سرد مزاجی جنسی می تواند مشکلات دیگری هم داشته باشه ولی اگر شریک جنسی شما مصرف قرص ترامادول 100 یا ترامادول 50و یا هر دوز دیگری از این قرص رو دارد به احتمال بسیار زیاد مصرف ترامادول علت این مشکل می باشد .

اما فراموش نکنید که مشکلات دیگر زندگی نیز می تواند نقش داشته باشد و برای همین باید تمامی شرایط توسط یک روانشناس بررسی شود. در صورتی که مشکل از اعتیاد باشد، باید تحت درمان لازم قرار گیرند و مشکلات دیگر را نیز باید بررسی کرد.

لطفاً توجه کنید ک پس از مدتی مصرف کپسول ترامادول و یا قرص ترامادول مرد تقریباً هیچگونه تحریکی نداره و یا تحریک جنسی مرد  بسیار کم خواهد بود.

مصرف ترامادول و یا بایومادول  ،  پس از مدتی شدیداً بی میلی جنسی را به همراه خواهد داشت. 

پرسش: متوجه شده ام که نامزدم ( یا خواستگار و یا دوست پسرم ) ترامادول مصرف می کنه . ایشان قصد ازدواج با من را دارند ، چه باید بکنم ؟ آیا باید جواب + به او بدهم . ( در ضمن من دوستش دارم و همه شرایطش هم ایده آل هستش و فقط مشکل این قرص ترامادول لعنتیه. ) اگر بهم قول بده که ترک میکنه میتونم به حرفش اطمینان پیدا کنم ؟ آیا من می توانم با کسی که ترامادول مصرف می کنه ازدواج کنم ؟؟؟ 
پاسخ: اینکه شما در این شرایط باید چه عکس العملی نشان دهید و چه جوابی به این فرد بدهید ، برای هر کسی متفاوت هستش . چون شرایط دو زوج ، مدت آشنایی ، آیندشون ، شدت اعتیاد فرد مقابل ،  افکار خانواده و نوع رابطه ، روابط جنسی حین رابطه  ، سطح تحصیلات ، و  سایر شرایط و   .... برای هر کس با دیگری خیلی متفاوت هستش . برای همین نمی توانیم یک پاسخ کلی به آن بدهیم. سعی کنید با یک روانشناس مشورت کنید.

پرسش: Ultram ( آلترام یا اولترام )چیست ؟  آیا همان ترامادول است ؟

پاسخ: بله . اسم تجاری قرص ترامادول ، آلترام می باشد . یعنی در بازار عمده دارو این قرص به این نام نیز شهره است . 

پرسش: آیا ترامادول می تواند باعث ریزش مو شود ؟

پاسخ: من می دانم ترامادول و یا اعتیاد می تواند تمام آرزوها و زندگی فرد را نابود کند اما در مورد سوال شما اطلاعی ندارم.

پرسش: شوهر من مصرف کننده ترامادول است . آیا باردار شدن من ایراد و اشکالی دارد ؟ من فکر می کنم اگر باردار شوم ، همسرم ممکن است ترک ترامادول کند؟

پاسخ: همانطور که در چند خط بالاتر نیز گفته شد ، ترامادول یک تراتوژن است . تراتوژن یعنی یک عامل مخرب که می تواند بر روی جنین تاثیر بگزارد . البته منظور ما این نیست که کودکانی که با پدر یا مادر مصرف کننده ترامادول به دنیا می آیند حتماً دارای نواقصی هستند بله می گوییم احتمال مشکل در جنین بیشتر می شود . 

گذشته از این مطلب، کسانی که همسرانشان مصرف ترامادول دارند معمولا زندگی پر نوسانی را تجربه خواهند کرد . معمولاً یک فرد مصرف کننده با گذشت زمان و افزایش مصرف ترامادول ، بیشتر در وادی وابستگی به ترامادول و اعتیاد غرق می شوند . و مشکلات زندگی آنان علی الخصوص در حوزه عاطفی و احساسی بیشتر می شود . 

بارداری و محیط رشد کودک باید محیط سالم و آرامی باشد و معمولاً در خانه ای که پدر یا مادر مصرف کننده ترامادول است چنین شرایطی محیا نیست . لذا تا زمانی که پاکی از هر گونه ماده مخدر اتفاق نیافته است و پایداری در ترک وجود ندارد ،پیشنهاد می شود بارداری  صورت نگیرد.

پرسش: آیا قرص " بی 2 " همان ترامادول است ؟ 

پاسخ: خیر .قرص "بی دو " یا "بی 2 " یک داروی ترک اعتیاد است که زیر نظر کلینیک های ترک اعتیاد توزیع می شود و ربطی به ترامادول ندارد . 

پرسش: آیا مصرف ترامادول ، سبب افزایش میل جنسی می شود؟ همسر من می گوید به این خاطر که سرد مزاج است آن را مصرف می کند؟

پاسخ: به هیچ عنوان. مصرف ترامادول ، بایومادول ، متادون و ... هیچکدام سبب افزایش میل جنسی ( افزایش شهوت ) نمی شود. مصرف داروهای فوق در دراز مدت سبب سرد مزاجی و یا کاهش شدید میل جنسی نیز می شود.

پرسش: آیا حمل قرص ترامادول در کشورهای عربی جرم دارد ؟؟

پاسخ : بله . در کشورهای حوزه خلیج فارس و عربستان و دبی و ... ، مصرف و حمل و یا همراه داشتن قرص ترامادول یا کپسول متادون و بایمادول آن جرم است و طبق قوانین قضایی آن کشورها ، فرد بازداشت می شود. البته قابل ذکر است در چند سال اخیر پلیس فرودگاه ایران نظارت دقیقی در فرودگاه ها انجام می دهد و مشکلات احتمالی در این مورد بسیار کم شده است . در مورد مباحث حقوقی به یک وکیل مراجعه کنید.

پرسش: چگونه می توانیم با شما تماس بگیرم ؟

پاسخ:

مرکز روانشناسی و مشاوره صادقیه : صادقیه - ابتدای ستارخان - روبروی مسجد - پلاک 7 طبقه سوم - مرکز مشاوره  و روانشناسی ندای آرامش شریف - 22321052
مرکز مشاوره فرمانیه : فرمانیه - بلوار اندرزگو - ساختمان پارسیان - طبقه پنجم واحد 37 تلفن: 22321052
تلفن منشی جهت اخذ وقت: 09128490944
تلفن کلینیک: 22321052
کانال تلگرام جهت آگاهی از همایش ها و کلاس ها: https://T.me/DrRavanshenas_ir
سایت مرکز مشاوره : https://www.Ravankavan.com
سایت دکتر روانشناس : https://www.DrRavanshenas.comطبقه بندی: پاسخ به سوالات، مقالات،
برچسب ها:پرسش و پاسخ،
نمایش نظرات 1 تا 30

تمامی حقوق برای دکتر شیرین زاده محفوظ است.

درباره وب

امیر شیرین زاده، روانشناس و مشاور - درمانگر غیر دارویی سوء مصرف مواد مخدر از مرکز ملی مطالعات اعتیاد ( M.M.T ) و مدرس دوره های مهارتهای زندگی (Life Skills) از مرکز مشاوره دانشگاه تهران.
فارغ التحصیل روانشناسی و مشاوره از دانشگاه علوم تحقیقات تهران.
درمان اعتیاد مصرفی
درمان اعتیاد رفتاری مانند اعتیاد به خودارضایی، رابطه جنسی و ...
مشاوره پیش از ازدواج
حل اختلافات زوجین
درمان مشکلات جنسی (زودانزالی، اعتیاد به خودارضایی، فیتیش و ...)
مشاوره فردی
مشکلات نوجوانان
درمان افسردگی و اضطراب
مشکلات مرتبط با وسوسه مواد مخدر
بررسی همجنسگرایی، ترنسکشوال و ...
شکست عاطفی و .....
تلفن منشی جهت اخذ وقت :09128490944
تلفن مرکز مشاوره پنجره زندگی: 22321052